Badanie u dobrego trychologa

Statystycznie kobiety zdecydowanie częściej korzystają z usług lekarzy niż mężczyźni. Panie dbają o swoje zdrowie i swój wygląd i zaraz jak się pojawia problem, udają się na wizytę w celu zaradzenia tej sytuacji. Atrybutem każdej kobiety są piękne i zadbane włosy, ale nie każda może się takimi poszczycić i musi stosować odpowiednią kuracje. 

Na czym polega badanie trychologiczne?  

badania trychologiczneKażdemu z nas codziennie wypada około stu włosów i jest to zupełnie normalne zjawisko, które nie powinno budzić niepokoju. Dopóki na ich miejscu wyrastają nowe włosy, to bilans jest wyrównany i nie widać ich ubytku. Bywają okresy, kiedy następuje wzmożone ich wypadanie i wiąże się to jesiennym przesileniem. Trwa to od kilku tygodni do nawet trzech miesięcy i jeżeli po tym czasie sytuacja nie minie, to konieczne będą badania trychologiczne, które dadzą odpowiedz i zaradzą problemowi. Jest ono przeprowadzane w profesjonalnych salonach fryzjerskich, albo w gabinetach przez lekarza specjalistę. Jeżeli w naszej diecie brakuje jakichkolwiek składników odżywczych i witamin, to jest to bardzo szybko widoczne na naszych włosach i paznokciach. Aby włosy były mocne i błyszczące, to w naszym jadłospisie nie może zabraknąć cynku, beta – karotenu i witaminy z grupy B, bo są w znacznym stopniu odpowiedzialne za ich stan. Badanie polega na obserwacji z bliska skóry głowy i samych włosów. Służy do tego celu specjalna kamera z opcją wielkiego powiększenia, w wyniku którego można zobaczyć łuski włosów i powierzchnię skóry w bardzo dużym powiększeniu. Lekarz trycholog poza badaniem, przeprowadza też wywiad, na podstawie którego zaleca odpowiednia terapię zapobiegawczą. Czasem bywa, że jest konieczne wykonanie badania z krwi, ponieważ niedobór pewnych pierwiastków, może powodować znaczne wypadanie włosów. Samo badanie jest bardzo krótkie i co najważniejsze bezbolesne. Leczenie poważnych schorzeń skóry głowy może trwać nawet kilka tygodni, w trakcie których nie będziemy dostrzegać rezultatów. Cykl wzrostu włosa trwa kilka lat, więc nie można oczekiwać, że po paru dniach zalecanej terapii wzrosną nam nowe włosy. 

Za główną przyczynę wypadania włosów, trycholodzy uważają łupież, który zakleja powierzchnię skóry uniemożliwiając jej oddychanie i wyrastanie nowych włosów. Podczas badania w gabinecie, który znajduje się w salonie fryzjerskim, możemy od razu skorzystać z oczyszczania skóry głowy. Badanie u trychologa należy wykonywać zawsze kiedy pojawia się jakiś niepokojący problem, z którym nie możemy sobie poradzić domowymi sposobami.