Bilety na wyścigi F1

Z roku na rok przybywa fanów wyścigów Formuły 1. Słynne międzynarodowe wyścigi bolidów są faktycznie wyjątkowo atrakcyjnym widowiskiem, podczas którego można odczuwać wiele skrajnych emocji. Jestem członkinią polskiego klubu kibiców F1 i zawsze z ogromnym zaciekawieniem oglądam kolejne rajdy. Oczywiście największym przeżyciem jest zapewne zobaczenie takiego wydarzenia na własne oczy, jednak to nie było mi na razie dane, choć mam nadzieję, że wkrótce moje marzenia w tej kwestii się spełnią.

Pierwszy wyjazd na wyścig bolidów

wyjazd na wyścig F1W ubiegłym roku byłam o krok od wyjechania do Niemiec, aby tam oglądać zmagania najsłynniejszych wyścigówek. Niestety mój wyjazd na wyścigi F1 nie powiódł się z powodu pandemii COVID-19. Jak się okazało, pokrzyżowała ona wszystkim plany, także sportowcom. Kalendarz Formuły 1 w 2020 r. musiał zostać kilkakrotnie zmieniony. Nie uwzględniał pierwotnie między innymi jazdy po torze Nürburgring, gdzie ostatecznie odbyła się eliminacyjna rozgrywka Grand Prix Eifelu. Do dziś bardzo żałuję, że nie udało mi się w ubiegłym roku zobaczyć moich ulubionych rozgrywek sportowych, jednak nie tracę nadziei, że niebawem coś się zmieni i będę mogła kibicować swoim ulubionym kierowcom. Mój klub kibica planuje kolejny wyjazd na wyścig F1, jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy uda nam się zrealizować to założenie. Czekamy z niecierpliwością na nowy grafik i terminarz najsłynniejszych rajdów samochodów wyścigowych. Mam też nadzieję, że uda nam się odwiedzić jakiś niebanalny tor. Dwa lata temu wygraliśmy międzynarodowy konkurs kibiców, tworząc piosenkę dotyczącą bolidów i ich kierowców. Naszą nagrodą jest grupowy wyjazd na wyścigi wraz z możliwością zobaczenia całego toru i zwiedzania danego obiektu. Osobiście bardzo interesuje mnie wygląd i obsługa stanowiska obsługi technicznej. Chciałabym zobaczyć, jak pracuje ekipa mechaników wymieniająca opony i uzupełniająca paliwo podczas pit stopu. Zapomniałam bowiem dodać, że zawodowo zajmuję się właśnie mechaniką  samochodową. Od kilkunastu lat prowadzę swój mały warsztat, w którym po godzinach pracuję nad renowacją starych wozów. 

Oglądanie wyścigów Formuły 1 od dawna jest jedną z moich pasji. Zawsze zachwycałam się prędkością, pięknymi, szybkimi wozami oraz bardzo szybką, a jednocześnie bezpieczną jazdą po wielkich torach. Kibicuję swoim ulubionym rajdowcom i staram się dokładnie śledzić ich poczynania. Mam także nadzieję, że niebawem uda mi się zobaczyć ich na żywo i zdobyć ich autografy. Byłabym wtedy najszczęśliwszą osobą na świecie.