Bruksizm – co to takiego?

Wiele osób słyszało nazwę bruksizm, jednak większość zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak właściwie jest ta przypadłość. Tak naprawdę to nic innego, jak patologiczne zgrzytanie zębami. Zaburzenie to występuje przeważnie w nocy. Najczęściej pacjenci nie są nawet świadomi, że mają problem tego typu, a uświadamiają ich bliskie osoby, które zaczynają go zauważać.

Jak leczyć bruksizm?

bezpieczne leczenie bruksizmu w warszawieOkazuje się, że problemu tego można próbować się pozbyć. Istnieją na to sposoby, jednak nie zadziałają na każdego. Dużo mówi się o tym, ze pochodzenie tej choroby nie jest do końca poznane. Wspomina się, że to stres może być głównym czynnikiem, który sprawia, że zburzenia się pojawiają. Mimo wszystko przyczyną może być również wada zgryzu. Chory, którego dotyka problem najczęściej przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia. Jedynym objawem, który może świadczyć o tym problemie są bóle głowy, które pojawiają się zaraz po przebudzeniu. Po jakimś czasie mogą pojawić się także zmiany na zębach, a więc z pewnością stan ten może negatywnie odbić się na naszym uzębieniu. Jeśli interesuje nas bezpieczne leczenie bruksizmu w Warszawie, to powinniśmy nieco zapoznać się z tym tematem. Okazuje się, że leczeniu temu możemy poddać się w coraz większej ilości miejsc. Bardzo często stosuje się tutaj psychoterapię oraz leki uspokajające. Jednak w znacznej większości przypadków okazują się one niewystarczające. W związku z tym może pojawić się konieczność zastosowania specjalnych szyn, które dobierane są przez protetyka. Wbrew pozorom takie rozwiązanie może okazać się najlepsze. Mówi się, że problem bruksizmu występuje aż u 8-10 procent populacji, a więc jest to dość sporo. W związku z tym warto wiedzieć, w jaki sposób postępować w momencie, gdy problem ten będzie dotyczył nas samych, czy naszych bliskich. Nie powinniśmy się zbyt szybko poddawać, ponieważ specjalne szyny najczęściej sprawiają, że problem znika. Oczywiście możemy spróbować również ze środkami uspokajającymi, jednak jest niewielka szansa, że sposób ten coś zmieni.

Tak naprawdę bruksizm dotyczy znacznie większej ilości osób niż może nam się wydawać. Warto wziąć to pod uwagę i nieco poczytać o samym problemie. Dzięki temu będziemy wiedzieli jak postąpić w momencie, gdy problem ten pojawi się u kogoś z naszych bliskich. Pamiętajmy o tym, że problem ten nie jest wcale żadnym wstydem i powinniśmy jak najszybciej starać się go rozwiązać. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu.