Ciekawa technika samoleczenia

Terapia Bowena, to zabieg przeznaczony dla osób w każdym wieku, począwszy od dorosłych, starszych oraz skończywszy na małych dzieciach, a nawet na noworodkach. Terapia jest zalecana dla osób z niewielkimi dysfunkcjami oraz dla osób,które mają ogromne problemy zdrowotne, przykładowo zwyrodnienia stawów, bóle od krzywizny kręgosłupa. 

Czy terapia Bowena jest skuteczna? 

metoda bowena w WarszawieWiele osób zadaje to pytanie, owszem metoda bowena w Warszawie jest bardzo skuteczna, ponad 85 procent ludzi leczonych tą terapią, stwierdziło, że poczuli się znacznie lepiej, albo całkowicie wyzdrowieli, zaś reszta, nie zobaczyła po prostu poprawy. Tego rodzaju zabieg stosuje się u osób, które mają problem głównie z kręgosłupem, bóle lędźwiowe, pleców czy karku, to coś co powinno leczyć się ta metodą, kolejna dolegliwość to  problemy w okolicach bioder, stawów i stóp, przykładowo zwyrodnienia kostne. Dolegliwości w okolicach barków, również z powodzeniem są leczone. Co ciekawe zgaga, refluks, wrzody, biegunki, zaparcia i hemoroidy również są leczone ta metodą. Problemy układu krążenia, z płodnością, leczenie chorób serca, kolki, wzdęcia i zaparcia u niemowląt, do tego schorzenie tarczycy, zespołu jelita wrażliwego, hashimoto, powikłania po przebytych chorobach neurologicznych,przykładowo udar, zawał serca, wylew, stwardnienie rozsianie. Z powodzeniem leczona jest również bezsenności i objawy niepokoju oraz stres, w tej terapii wykorzystuje się masaż, tak więc masaż działa uspokajająco. Aby terapia przyniosła odpowiednie skutki, to wskazane jest robienie jej systematycznie, przykładowo co drugi lub trzeci dzień, istotna jest również długość sesji i dodatkowo jej intensywność. Mówi się, że wystarczą cztery spotkania z terapeuta, aby zobaczyć pierwsze, delikatne efekty. Natomiast jeżeli chodzi lepsze efekty, ro juz trzeba skorzystać kilkanaście razy z terapii bowena. Oczywiście przy niektórych schorzeniach terapia pomaga szybciej, przy niektórych wolniej, za to, nie pogarsza stanu pacjenta absolutnie nigdy. 

Ten rodzaj terapii polega na samoleczeniu, długotrwałe sesje i masaże pozwalają na dość szybkie pozbycie sie problemu. Warto również wiedzieć, że istnieją również przeciwwskazania do wykonania zabiegu, przykładowo pacjent, który przyjmujący leki sterydowe, musi wiedzieć, ze terapia może mieć zmniejszoną skuteczność praz co ciekawe, pacjent, tkóy korzystał w odstępie mniejszym ni ż 4 dni korzystał z terapii manualnej, to technika bowena może nie przynieść żądnych konkretnych efektów, dlatego po każdym innym masażu, warto odczekać minimum 4 dni.