Czym jest waporyzacja i czemu jest lepsza niż palenie?

Waporyzacja staje sie ostatnio niesamowicie popularna, dlatego dziś przyjrzymy się temu z bliska. Mówiąc kolokwialniem, co to jest i z czym to sie je? Waporyzaja jest to proces, polegający na podgrzewaniu suzu ziołowego do takiej temperatury, aby nie doszło do jego spalenia. Zioła, pod wpływem ciepła zaczynają wyzwalać swoje substancje, natomiast nie dochodzi do spalania a co za tym idzie- do powstawania szkodliwych i rakotwórczych substancji smolistych. 

Jakie są rodzaje waporyzatorów?

przenośny waporyzatorAby odpowiedzieć na to pytanie,  musimy zdać sobie sprawę, czy w ogóle jest waporyzator. Tak, nie jest to trudne, waporyzator to urządzenie służace do podgrzewania ziół, aby wydobyć z nich substancję aktywna. W związku z tym, obecnie istnieją dwa rodzaje takich urządzeń. Pierwszym z nich jest waporyzator stacjonarny. Jest to urządzenie dość duże w swoich rozmiarach, występujące zazwyczaj w coffeshopach w Holandii. Parę inchaluje się poprzez specjalny balonik, wąż lub bezpośrodnio z urządzenia. Drugim typem jest przenośny waporyzator. Jak wygląda? Zazwyczaj urządzenia te swoim wyglądem przypominaja nieco elektroniczne papierosy, urządzenia IQOS lub coś w stylu dawnych iPodów. Niewielkie urządzenie, które jest dobrze wykonane oraz estetycznie wygląda miło wtapia się w otoczenie. Składa się z ustnika, przez który inhalujemy substancje aktywne zawarte w parze, oraz komorę na susz. Obsługa takiego waporyzatora jest szalenie prosta. Wystarczy go włączyć, oraz załadować susz do komory oraz poczekać, aż nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Później, nie pozostaje nam nic innego, jak czerpanie radości z powstałej pary. Niektóre waporyzatory, posiadają nawet dedykowane aplikacje mobilne, dzieki którym możemy ustawić idealną temperaturę, co do jednego stopnia, dla naszego suszu oraz naszych preferencji. Istnieją też, prostsze waporyzatory, które nie pozwalają ustawić takiej temperatury, natomiast do rekreacyjnej inchalancji na przykład suszu CBD w zupełności wystarczą. 

Waporyzacja działa na zupełnie inne zasadzie niż palenie. Dzięki niższej temperaturze, nie dochodzi tu do procesu spalania, nie wytwarza się szkodliwy tlenek węgla oraz substancja smoliste, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Redukcja substancji szkodliwych względem palenia wynosi aż 95%! Oprócz zdrowotnej przewagi nad paleniem, waporyzatory są również o wiele bardziej wydajne, oszczędne, dyskretne oraz zapewniają lepsze doznania smakowe, ponieważ specjalna metoda podgrzewania pozwala uwolnić pełen bukiet smaku i zapachu waporyzowanych ziół!