Deski elastyczne na elewacje domu

Popularność desek elastycznych, które są wykonywane jako alternatywa dla drewnianych elewacji, ciągle rośnie. Przemawiają za tym takie czynniki jak niższa cena, a także łatwość i szybkość wykonywanych prac. Wiele firm bardzo często oferują swoim klientom taką formę elewacji, ponieważ wygląda ona dość atrakcyjne. Samo wykonawstwo nie wymaga ani fachowej wiedzy, a ni zbytnich umiejętności, ot wystarczy tylko przykleić deski do ściany.

Wygodna w montażu deska elewacyjna elastyczna

deski elewacyjne elastyczneSame deski elastyczne to produkt sztuczny, który jest stylizowany na prawdziwe drewno. Ich montaż przebiega w bardzo prosty sposób. Po prostu za pomocą przeznaczonego do stosowania z tymi deskami kleju przykleja się poszczególne paski bezpośrednio do elewacji budynku. Dobrze jeśli ta elewacja jest jak najbardziej gładka, ponieważ wtedy mamy większą powierzchnię styku deski z podłożem i lepiej ona trzyma. Elewacje w baranka lub zawierające pewne uchybienia trzeba najpierw odpowiednio przygotować, na przykład poprzez wygładzenie i dopiero potem zabrać się za montaż desek. Typowe deski elewacyjne elastyczne są sprzedawane w formie pasków składanych tak jak wykładzina, w rulon. Stopniowo układamy te paski na elewacji smarując ją lub sam pasek klejem. W narożnikach należy odpowiednio zagiąć deskę elastyczną, ale z tym akurat nie powinno być żadnego problemu, ponieważ są one na tyle wytrzymałe, że łatwo dają się zginać w dowolnym kierunku. Następny pasek staramy się przyklejać dotykając jego krawędzi do paska poprzedniego, tak aby nie powstała luka. Od staranności wykonania tego montaży będzie zależeć efekt końcowy całej elewacji. Nie warto się zbytnio z tym śpieszyć, ponieważ można w takim momencie popełnić najwięcej błędów. Lepiej jest robić to powoli, a i tak zajmie nam to mniej czasu, niż mielibyśmy wykonywać tradycyjną drewnianą elewację. Tutaj nie musimy tracić czasu na montaż podkładu drewnianego pod deski za pomocą śrub. Możemy się skupić tylko na odpowiednim klejeniu elementów naszej elewacji.

Jeśli chodzi o dobór odpowiednich materiałów na elewacje, to w tym miejscu warto nadmienić, że deski elastyczne to bardzo bogaty wybór i spora liczba wariantów. Kolorystycznie nawiązują one do drewna, podobnie także strukturalnie, ponieważ układ sęków i zwojów każdy rodzaj drewna ma inny. Producenci wiedzą, że każdy inwestor ma swoje upodobania w tym temacie i starają się przygotować swoją ofertę dla każdego z nich. Bez dwóch zdań działa to bardzo motywująca na rynek tych materiałów i decyduje o ich popularyzacji.