Funkcjonalny i trwały taras dzięki zastosowaniu profili

Podczas wizyty u projektanta celem wyboru lub stworzenia zarysu wymarzonego domu ciekawym rozwiązaniem może być zaprojektowanie dodatkowej otwartej przestrzeni do pracy i wypoczynku, które będzie pełnić taras. Ciekawie zaaranżowany, wzbogacony o wygodne miejsce do zorganizowania spotkań w gronie rodziny czy znajomych może stać się dla nas okazją do stworzenia nowoczesnego, funkcjonalnego elementu ogrodu.

Projektujemy taras marzeń

profil tarasowyZanim przystąpimy do wybierania perfekcyjnych mebli oraz wyboru roślin i innych komponentów ozdobnych musimy zdecydować się na wybór praktycznego podłoża takiego jak tarasy typu ziemnego, który jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem; drewnianego, przy którym nie sposób zapomnieć o odpowiedniej konserwacji lub betonowego, który jest chyba najpopularniejszą a jednocześnie dającą najszerszy wachlarz możliwości wykończenia opcją. W zakres budowlanych prac związanych z realizacją tarasu zaliczamy w pierwszym punkcie przygotowanie podłoża, które następnie starannie oczyszczamy i wyrównujemy za pomocą szpachli. W dalszej części niezbędne jest wykonanie warstwy spadkowej, którą później izolujemy i uszczelniamy warstwą dociskową. Kolejny etap stanowi montaż elementów takich jak profil tarasowy PT oraz montaż izolacji wraz z wyklejeniem taśmami uszczelniającymi. Następnie doszczelniamy przejścia rurowe oraz kleimy okładziny ceramiczne, które łączymy spoiną. Ostatnim etapem w realizacji prac jest wypełnienie fug. Profile tarasowe to elementy wykonane z aluminium a ich głównym zadaniem jest trwałe oraz estetyczne wykończenie krawędzi tarasów. Ponadto w skład elementów wykańczających do profili podstawowych dołącza się także zestaw narożników oraz łączników, umożliwiających precyzyjne wykonanie prac wykończeniowych w obrębie tarasu. Profile tarasowe typu PT wykonywane są o długości nominalnej 200cm. W zależności od producenta, a często nawet koloru profile tarasowe dostępne w różnych wariantach cenowych, zaczynając od ok. 20,00 do 95,00zł zależnie od producenta lub sklepu, w którym decydujemy się dokonać zakupu.

Poza tym jednym z ich praktycznych zastosowań jest bezpośrednie odprowadzanie wody z powierzchni tarasu, ułatwiając tym samym utrzymanie obiektu w czystości. Wykonane i tłoczone z materiału, jakim jest aluminium swoją wytrzymałość zwiększają dzięki technologii lakierowania proszkowego. Zastosowanie rozwiązań, jakimi są profile tarasowe sprzyja nie tylko walorom estetyki wykończenia balkonu czy tarasu, ale również pozwala zapobiegać dostawaniu się wilgoci pod posadzkę, przez co wzrasta odporność konstrukcji na czynniki zewnętrzne.