Henna to bardzo popularny barwnik, którym możemy barwić włosy, ale także i wykonywać tatuaże. W związku z tym, że jest to barwnik naturalny, posiada wiele zwolenników i zwolenniczek. Barwiąc włosy henną nie narażamy ich na zniszczenia, a więc jest to całkowicie bezpieczne. Henna delikatnie otula strukturę włosa i chroni je przed wpływem środowiska i uszkodzeniami mechanicznymi.

Henna – czy to sposób dla mnie?

henna koloryKoloryzację henną może wykonać każdy. Tak naprawdę nie niszczy ona włosów, więc jest świetna dla każdego ich rodzaju. Koloryzacja henną nie jest skomplikowana i każdy może przeprowadzić ją w domowym zaciszu. Jeśli naszym sposobem koloryzacji włosów od dziś jest henna kolory są tym, czym powinnyśmy się zainteresować. Tak naprawdę ich wybór nie jest szeroki i ogranicza się do kilku podstawowych wariantów. Do wyboru mamy kilka brązów, czerń oraz czerwień. Często spotyka się także kolor rudy, a więc kolory są niesamowicie naturalne. Dzięki hennie nie uzyskamy jednak wymarzonych, chłodnych kolorów, ponieważ nie ma ich w gamie kolorystycznej. To dlatego koloryzacje farbą są przeznaczone właśnie dla tych osób, które ze względu na chęć uzyskania konkretnego koloru nie mogą pozwolić sobie na koloryzację henną. Tak naprawdę henna jest niesamowicie bezpieczna i po jakimś czasie wypłukuje się z włosów. Za każdym razem nanosząc hennę na nasze włosy, pielęgnujemy je. Henną możemy zabarwić również nasze brwi, aby nadać spojrzeniu nieco innego wyglądu. Podkreślona okolica oczu z całą pewnością sprawi, że twarz będzie wyglądała niesamowicie wyjątkowo, a my nie będziemy czuły potrzeby tak częstego wykonywania makijażu. Z henny korzysta coraz więcej kobiet, używając jej do różnych celów. Tak naprawdę henną można również tatuować. Taki tatuaż schodzi całkowicie ze skóry, a więc jest to proces całkowicie naturalny. Henna z całą pewnością nie wyrządzi nam nic złego, a wręcz przeciwnie – pozwoli nieco odżywić i wzmocnić nasze włosy. Warto pamiętać o tym, że będzie to również zabieg wzmacniający.

Henna to świetny sposób na koloryzację zarówno włosów, jak i rzęs i brwi. Tak naprawdę decyduje się na nią coraz więcej osób, a więc z pewnością zabieg ten jest bezpieczny. Odpowiednio wykonana henna z całą pewnością wzmocni nasze włosy i sprawi, że będą lśniące i zadbane. Henna jest naturalnym barwnikiem i jest bardzo bezpieczna. Jednak pamiętajmy, że na hennę również można się uczulić. To dlatego przed wykonaniem zabiegu konieczne będzie wykonanie próby uczuleniowej. Wybierając się np. na hennę brwi, warto jest się o tę próbę upomnieć.