Ile kosztują usługi pielęgnacji ogrodów?

Jak to jest możliwe, że wokół wielu polskich domów można zobaczyć piękne i zadbane ogrody? Czy wszyscy gospodarze takich posiadłości mają czas na to, żeby rzetelnie i regularnie zajmować się pielęgnacją ogrodu i roślin w nim kwitnących? Okazuje się, że tylko niewielka część ludzi ma na to czas i umiejętności. Tym bardziej, że duże i zadbane ogrody to wizytówka posesji, w których zamieszkują głównie ludzie zamożni. Można się zatem domyślać, że nie mają oni zbyt wiele czasu na zajmowanie się ogrodem i roślinami.

Coraz większy popyt na usługi ogrodników

ogrody pielęgnacja warszawaJeśli przyjrzeć się najpiękniejszym ogrodom to można zauważyć, że wyglądają one niczym profesjonalne ogrody botaniczne. Po niektórych od razu widać, że nad ich wyglądem czuwa cały zespół specjalistów od ogrodnictwa. I tutaj właśnie dochodzimy do sedna sprawy. Większością dużych i pięknych przydomowych ogrodów zajmują się wykwalifikowani specjaliści od ogrodnictwa. Popyt na usługi ogrodników oraz firm wyspecjalizowanych w dbaniu o ogrody pielęgnacja Warszawa jest coraz większy. Każdy może skorzystać z pomocy fachowców jeśli chodzi zarówno o założenie ogrodu jak i o dbanie o jego wygląd. W naszym klimacie prace ogrodnicze trwają od wiosny do jesieni. Jest to zatem tylko pół roku, na które zleca się takie prace. Przejdźmy teraz do cen pielęgnacji. Właściwie to każda wykonana usługa ma swoją cenę, jeśli chodzi o firmy zajmujące się tego rodzaju usługami. Koszenie trawy, pielęgnacja roślin czy przycinanie żywopłotów – za to wszystko zapłacimy cenę po ustalonej wcześniej stawce. Jeśli chce się komuś powierzyć swój ogród to można zrobić jeszcze inaczej. Można zatrudnić na okres sezonu ogrodniczego pracownika na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Jeśli znajdziemy dobrego profesjonalistę to pewnie będzie to kosztować pomiędzy trzy a cztery tysiące złotych miesięcznie, ale warto zapłacić taką cenę osobie, która odpowiednio zadba o nasz ogród. Bo jeśli samemu nie ma się na to czasu to jedynym rozwiązaniem jest zlecenie komuś takich prac przy pielęgnowaniu ogrodu wokół posesji.

Jeśli do pielęgnowania jest naprawdę duży ogród to jednorazowy koszt sprzątania liści, przycinania tuj i koszenia trawy może wynieść około tysiąca złotych. A przecież to tylko najpopularniejsze prace przy pielęgnacji ogrodu. Jednak cenniki firm to jedno, a kwestia dogadania się i ustalenia ceny to drugie. Dlatego warto współpracować z jedną firmą na stałe albo po prostu zatrudnić ogrodnika na wyłączność na cały sezon. To drugie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne.