W naszej rzeczywistości znajduje się wiele zjawisk, substancji i pojęć, o których na co dzień nie mamy prawdopodobnie najmniejszego pojęcia. Jedną z tego typu rzeczy może być AdBlue. Niewiele osób wie, że jest to substancja, którą ze względu na jej zastosowania, możemy przyporządkować do kategorii motoryzacyjnej. Okazuje się bowiem, że swoje zastosowanie AdBlue znajduje w silnikach diesla, które coraz częściej pojawiają się na wyposażeniu nowoczesnych samochodów.

Właściwości zbiorników AdBlue

dobry zbiornik na AdBlueAdBlue możemy tłumaczyć w dość prosty sposób jako dodatek niebieskiego i właściwie, poprzez tego typu tłumaczenie możemy uzyskać wstępne i prawdziwe informacje odnoszące się do tej substancji. AdBlue bowiem jest dodatkowym wtryskiem stosowanym w silnikach diesel. Dlaczego? Ponieważ dzięki składowi chemicznemu substancji AdBlue możliwe jest redukowanie ilości emitowanych do otoczenia spalin przez silnik, a tym samym zmieszczenie się w odpowiednich normach unijnych. AdBlue uwalniany jest do paliwa pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu możliwe jest zachodzenie w katalizatorze odpowiednich reakcji chemicznych i uzyskiwanie właściwych efektów, świadczących o skuteczności dodawanej substancji. Oczywiście AdBlue musi znajdować się w odpowiednim zbiorniku. Dobry zbiornik na AdBlue posiada najczęściej grzałki. Dlaczego? Ponieważ substancja AdBlue zamarza w temperaturze niższej niż jedenaście stopni Celsjusza. Aby jej wykorzystywanie było możliwe, musi być ona w stanie płynnym. Z tego też względu, pojemnik jest nie tylko odporny na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, ale wyposażony jest w system grzałek, które po uruchomieniu samochodu w ciągu kilku minut są w stanie rozmrozić AdBlue i przygotować go do odpowiedniego użycia. Najczęściej wlew do zbiornika AdBlue znajduje się albo w bagażniku, albo w pobliżu wlewu paliwa, w związku z czym uzupełnienie poziomu płynu nie stanowi dla nas większego problemu. Rzecz jasna system naszego samochodu odpowiednio wcześnie informuje nas o brakach w zbiorniku AdBlue, dzięki czemu możemy tego uzupełnienia dokonać we właściwym czasie.

Musimy pamiętać, że AdBlue ze względu na swój skład chemiczny ma silne właściwości korodujące. Oznacza to, że musimy zadbać o to, by dokonując uzupełniania substancji nie rozlać jej na naszą karoserię. Właściwości korodujące AdBlue mówią nam też, jak szczególnej budowy pojemnik przeznaczony jest do właściwego przechowywania tej właśnie substancji, by owo przechowywanie było w pełni bezpieczne i efektywne.

 

Kategorie: Przemysł