Jak zasila się podzespoły elektroniczne jachtów?

Podobnie jak w samochodach, również w łodziach motorowych i jachtach coraz większa rolę pełni elektronika. Zasilanie elektroniczne jest potrzebne między innymi do prawidłowego działania oświetlenia, czy też systemów nawigacji. Dlatego też przed wyruszaniem w dłuższy rejs, trzeba zakupić wysokiej jakości akumulator.

Jaki akumulator do jachtu wybrać?

najlepsze akumulatory do jachtówAby łódź motorowa czy też jacht mogły działać prawidłowo, musza mieć zapewniony stały dostęp do elektryczności. W tym celu oczywiście trzeba zakupić najlepsze akumulatory do jachtów, które będą w stanie zasilać nasza łódź przez długi czas. Elektryczność w łodziach i jachtach pełni bardzo ważną funkcje , przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa jej właściciela. Jest ona więc potrzebna miedzy innymi aby zasilać oświetlenie, w tym również reflektory, oraz systemy nawigacyjne zainstalowane w łodzi. Jeżeli więc nie zadbamy o dobrej jakości akumulator, możemy mieć bardzo spore trudności z orientowaniem się w terenie podczas podróży jachtem. Warto także pamiętać o konieczności zasilania radia czy też ogrzewania w naszym jachcie. Biorąc to wszystko pod uwagę, oraz to, na co narażony jest akumulator zainstalowany w łodzi, naszym typem będą akumulatory żelowe. Cieszą się one obecnie dużą popularnością, zaczęto je stosować także w łodziach. Tradycyjne akumulatory elektrolitowe już w samochodach miały wiele różnych wad, które ulegają zwiększeniu w czasie gdy chcemy je stosować w łodziach. Przede wszystkim należy pamiętać o tym że ten typ akumulatora jest bardzo podatny na wszelkie wstrząsy, nie mówiąc już o uderzeniach. Tymczasem podróż łodzią czy jachtem na spokojnych nawet wodach wiąże się ze sporymi wstrząsami, co w przypadku akumulatorów elektrolitowych kończy się ich całkowitym rozładowaniem. W przypadku zaś akumulatorów żelowych do takich problemów nie dochody a jest to możliwe dzięki ich unikalnej konstrukcji. W takich akumulatorach nie dochodzi wiec do wylania elektrolitu niezależnie od tego, w jakiej pozycji jest ustawiony akumulator. Dzięki temu nowoczesne akumulatory żelowe są w przypadku łodzi rozwiązaniem najkorzystniejszym na którym można polegać niezależnie od warunków otoczenia. Inwestowanie w nie jest szczególnie zalecane, gdy planujemy wyruszyć naszym jachtem w dłuższą podróż.

Zanim wyruszymy w dłużą podróż naszym jachtem może to wymagać odpowiedniego przygotowania. Szczególnie ważne jest, aby zainwestować w odpowiedni typ akumulatora. Powinien być on nieczuły na wstrząsy i inne niekorzystne warunki zewnętrzne, w tym równej zmiany temperatury.