Kawa jest napojem aromatycznym i pobudzającym. Wielu ludzi nie może wyobrazić sobie dnia bez filiżanki tego czarnego, mocnego napoju. Poranne picie pachnącej kawy w wielu domach jest swoistym rytuałem. Latem można przenieść się do ogrodu czy na taras i tam rozkoszować się wyjątkowym smakiem mokki lub arabiki. Wiele pań chętnie spotyka się przy kawie i deserze, by cieszyć się wspólną rozmową w towarzystwie miłych dla podniebienia wrażeń.

Gdzie umieścić stolik kawowy?

minimalistyczny stolik kawowy betonowyWielbiciele kawy lubią mieć w swoim otoczeniu specjalne meble, przy których ten napój smakuje im najlepiej. Ostatnimi czasy pojawiła się tendencja do tworzenia mebli z wykorzystaniem zadziwiających z pozoru technik. Coraz popularniejszym tworzywem używanym do produkcji mebli jest beton architektoniczny. Ma on sporo zalet. Jest solidny i masywny dzięki czemu sprzęty z niego wykonane są stabilne. Wykazują odporność na uszkodzenia nieporównywalna z żadnym innym materiałem. Meble są wyjątkowo trwałe, wręcz niezniszczalne. Wyposażenie wnętrza w elementy betonowe jest rozwiązaniem uważanym za nowatorskie i oryginalne. Widać, że właściciel nie boi się nietuzinkowych rozwiązań i wykazuje otwartość na nowe trendy. Wnętrze nabiera przez to designerskiego charakteru. To propozycja dla ludzi odważnych, która szybko zyskuje nowych zwolenników, także wśród wielbicieli kawy. Coraz częściej w niejednym salonie można spotkać minimalistyczny stolik kawowy betonowy. Taki mebel doskonale wygląda w mieszkaniach, w których dominuje oszczędny styl. Świetnie wygląda także w lokalach urządzonych w stylu industrialnym. Dobrze współgra również z drewnem, szkłem i metalem, dzięki czemu mogą powstawać ciekawe wizualnie kompozycje. Dzięki betonowym akcentom łatwo jest nadać pomieszczeniu awangardowy charakter. Warto wspomnieć, że beton nie musi być szary. Dostępne są różne opcje kolorystyczne. Meble z tego surowca mogą stworzyć wyjątkowe miejsce do spożywania kawy. Warto też zauważyć, że meble z betonu idealnie nadają się na podwórko. Można wyposażyć nimi taras bądź ogrodowy kącik wypoczynkowy.

Stolik betonowy na zewnątrz można połączyć z takąż ławą bądź siedziskami. Doskonale będzie się komponował z betonowymi donicami, wypełnionymi ciekawą roślinnością. Beton także i tu można łączyć z innymi materiałami. Chociaż stosowanie elementów betonowych na zewnątrz nie jest tak nowoczesne jak w mieszkaniu, również i tu mogą powstać nietypowe miejsca. Warto otworzyć się na nowe tendencje w architekturze i spróbować awangardowych rozwiązań.