Kilka słów o remoncie – czyli o nowych balustradach

 

A teraz kilka słów o balustradach. Ostatnio robiliśmy remont, naszego piętra w domu. Musieliśmy odnowić balustrady i schody. Długo zastanawialiśmy się jaki ma być to rodzaj balustrad. W ogóle był to dla mnie trudny wybór, ale po dyskusjach uznaliśmy, że dobre do naszego domu będą balustrady szklane.

Nasze nowe balustrady ze specjalnego szkła

szklane balustrady z montażem w KrakowieWcześniej zastanawialiśmy się nad czystym drewnem, ale po czasie, doszliśmy do wniosku, że chyba korzystniejszym rozwiązaniem będzie użycie szkła i drewna jednocześnie. W głównie zależało nam na tym, aby znaleźć firmę, jakiegoś wykonawcę, który zrobi nam projekt, balustrad z jednoczesnym montażem. W zasadzie nie musieliśmy długo czekać, po kilka dniach, znaleźliśmy specjalistę, który produkuje szklane balustrady z montażem w Krakowie. Dla nas idealnie! Zanim opowiem o naszym wybranym projekcie, chciałabym nieco powiedzieć o plusach posiadania takich balustrad. Na samym początku, muszę przyznać, że nie byłam do końca przekonana. Obawiałam się, że nie będzie ona wystarczająco wytrzymała. Zależało nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, w końcu miała to być balustrada na górnym piętrze. Jednak po spotkaniu się z naszym, wybranym specjalistą, moje obawy całkowicie zniknęły. Wszystko bardzo dokładnie nam wytłumaczył, odpowiedział na wszelkie pytania i tym sposobem jeszcze bardziej przekonałam się do tego rozwiązania. Była ona bardzo obiecującą perspektywą. Przejdźmy teraz do kwestii bezpieczeństwa. Dlaczego dzieje się tak, że szkło wykorzystywane do projektowania balustrad jest tak dobre? Przede wszystkim jest to zasługa procesu hartowania. Szkło jest ogrzewane w temperaturze sześciuset stopni, a następnie schłodzone zimnym powietrzem. Przez to staje się ono o wiele bardziej wytrzymałe, aniżeli tradycyjne szkło, które potrafi rozpaść się, na drobne, ostre kawałki. Kolejnym niewątpliwym plusem jest aspekt estetyczny. Szkło jest bardzo szlachetnym materiałem, który nadaje, całości kompozycji, zupełnie innego charakteru. Dodatkowo, można łączyć je z innymi surowcami. Takimi jak na przykład drewno. Sami przyznacie, że drewniane schody, to już piękne rozwiązanie, a jeszcze w połączeniu ze szkłem, nabiera to innego stylu.

Osobiście bardzo cenię sobie takie połączenia. Właśnie taką opcję wybraliśmy do naszego domu. Jako ciekawostkę mogę napisać, że szkło hartowane, może być na przykład laminowane. Uzyskując tym samym ciekawą kompozycję. Czasem producenci oferują balustrady nawet ze światłem ledowym. Balustrady ze szkłem hartowanym, to propozycja dla tych, którzy lubią „otwartą przestrzeń” i cenią sobie klasę.