Leczenie nałogu alkoholowego w Łodzi

Alkoholizm jest problemem społecznym, o podłożu psychosomatycznym, który dotyka osoby bez względu na wykształcenie, status materialny oraz grupę wiekową. Prowadzi do wyniszczenie organizmu, a także zaburza funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest niezwykle trudny do wyleczenia i wiąże się z długoterminową terapią. Podłożem choroby może być przede wszystkim uwarunkowanie genetyczne, traumatyczne wydarzenia, a także nieumiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i podejmowaniu decyzji. Przewlekłe nadużywanie alkoholu powoduje choroby wątroby, serca oraz żołądka. Nieleczone bardzo często prowadzą nawet do śmierci osoby uzależnionej.

Wychodzenie z nałogu alkoholowego

leczenie uzależnienia od alkoholu ŁódźNajczęściej problemy nadużywania alkoholu prowadzą do dysfunkcji w życiu rodzinnym, społecznym, a także przyczyniają się do problemów w pracy i tym samym kłopotów materialnych. Na początku najczęściej alkohol spożywany jest jako środek łagodzący i rozluźniający problemy związane ze stresem lub w celu poprawienie humoru. Coraz częściej przyjmowane dawki prowadzę w końcu do uzależnienia i występowania głodu alkoholowego. Objawy mają podłoże fizyczne, ale po pewnym czasie również psychiczne. Bardzo często osoby borykające się z problemem alkoholowym zaprzeczają chorobie. Leczenie jest niezwykle trudne i wymaga samoświadomości chorego oraz ogromnego zaangażowania sztabu ludzi. Prowadzone jest na kilku płaszczyznach i najczęściej wiąże się z odizolowanym na pewien czas alkoholika od środowiska w zamkniętych ośrodkach terapeutycznych. Umożliwia to skuteczne leczenie uzależnienia od alkoholu Łódź w wyspecjalizowanych ośrodkach gwarantuje leczenia alkoholizmu przez doświadczony personel i terapeutów. Przeprowadzana jest kilkupoziomowa terapia, stosująca nowoczesne metody wychodzenia z uzależnień. Kompleksowe leczenie alkoholizmu to kilkumiesięczny okres, wymagający prowadzenia terapii psychologicznej oraz farmakologicznej. W pierwszym etapie prowadzone jest odtruwanie organizmu z toksyn oraz leczenie objawowe skutków odstawiennych. Należy również zadbać o zrujnowane zdrowe chorego i zapobiec postępowaniu wielu chorób współistniejących. Następnie pod okiem doświadczonego terapeuty i opiekuna przeprowadzana jest indywidualna terapia oraz terapia grupowa.

Konfrontacja własnych doświadczeń z innymi osobami borykających się z tym samym problemem, ułatwia funkcjonowanie i uświadomienie uzależnienia. Stosowanie wielu innych technik współdziałających pomaga w wyjściu z nałogu oraz wyuczenia odpowiednik zachowań. Osoba po terapii powraca do życia społecznego świadoma problemu, umiejętnie odmawiająca spożywania alkoholu, a także radząca sobie w problemach życia codziennego i funkcjonowaniu w rodzinie. Proces wymaga niezwykłego zaangażowania i siły woli, całkowitej abstynencji i świadomości bycia chorym do końca życia.