Legalne pochodzenie suszu z konopi

 

Działanie naturalnych i bioaktywnych substancji zawartych w konopiach znane jest już od wielu lat. Uprawianie na terenie południowej Polski konopie wykorzystywane są do produkcji oleju, past i suszu konopnego. Pochodzące z legalnych i ekologicznych upraw preparaty wykorzystywane są w medycynie niekonwencjonalnej, a także w terapiach wielu przewlekłych schorzeń. Najczęściej wykorzystuje się oleje i pasty otrzymana z ekstrakcji roślin.

Działanie aromatycznego suszu z konopi

legalny susz konopnyW ostatnich latach coraz bardziej popularny staje się również susz konopny. Wykorzystywany jest w procesach waporyzacji, a dzięki swoim wszechstronnym właściwościom terapeutycznym znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób o podłożu psychosomatycznym i cywilizacyjnym. Susz konopny pozyskiwany jest z kwiatostanów roślin ze specjalnie wyselekcjonowanych odmian. Dzięki dużej zawartości steroli charakteryzuje się bogatym aromatem i smakiem. Walory smakowe i zapachowe charakterystyczne są dla poszczególnych odmian roślin. Aromatyczny i legalny susz konopny działa uspokajająco i relaksująco. Wpływa pozytywnie na procesy zachodzące w mózgu, a także w ośrodkowym układzie nerwowym. Zawarte w nim związki kannabinoidowe, flawonoidy a także nienasycone kwasy tłuszczowe regulują procesy zachodzące w komórkach. Kannabidiol jest roślinnym odpowiednikiem substancji znajdujących się w organizmie, który odpowiada za szereg procesów, zwłaszcza regeneracyjnych. Susz konopny stosowany jest przede wszystkim przy zaburzeniach związanych ze stresem, bezsennością, spastycznością, a także w przypadku migren i epilepsji. Pomaga w wyciszeniu organizmu, uspokaja i relaksuje. Nie wywołuje przy tym działania psychoaktywnego i nie wpływa na świadomość. Jest zupełnie bezpieczny, pomaga w wyeliminowanie substancji toksycznych z organizmu, zwłaszcza po stosowaniu środków psychoaktywnych. Wykorzystywany jest w leczeniu uzależnień i łagodzeniu objawów zespołu abstynencyjnego. Stosowany jest przy wielu chorobach o podłożu neurologicznym, takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera czy Parkinsona. Zmniejsza ilość i intensywność objawów oraz spowalnia procesy rozwoju choroby.

Działa przy tym przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pomaga odbudować naturalną ochronę organizmu i zwiększa odporność. Stosowanie suszu konopnego staje się coraz bardziej popularne i polecane jest pacjentom onkologicznym, zwłaszcza przechodzącym chemioterapię. Związki zawarte w suszu łagodzą nudności i wymioty i pomagają zminimalizować działanie procesów nowotworowych w komórkach. Wszechstronne działanie znajduje zastosowanie w wielu terapiach i często zastępuje tradycyjne środki farmakologiczne.