Psy przesypiają nawet 14 godzin w ciągu doby, warto więc zapewnić im odpowiednie miejsce do odpoczynku. Tylko od nas zależy to, jakie warunki będzie miał pies, którego wzięliśmy pod swój dach. Jest to spora odpowiedzialność, jednak wiadomo, że pies odwdzięczy się bezwarunkową miłością. Nie ma nic przyjemniejszego niż szczęśliwy psiak, który niepohamowanie macha ogonem na powitanie, kiedy wróciliśmy z pracy. Taki widok może nam poprawić nawet gorszy dzień i sprawić, że się uśmiechniemy.

Dbanie o małego psa – wybór legowiska

legowiska dla psów małychSkoro psy spędzają aż tak dużo czasu na spaniu oraz wylegiwaniu się, warto im zapewnić wygodne miejsce przeznaczone właśnie do tego. Nawet jeżeli wpuszczamy pupila na nasze meble, dobrze jest zapewnić mu jego własne legowisko, w którym pies będzie się czuł całkowicie bezpiecznie. Jakie wybierać legowiska dla psów małych? Na samym początku warto się zastanowić nad materiałem ich wykonania. Powinien on być wytrzymały, ale równocześnie miły w dotyku. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy dane posłanie można prać w pralce. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala w bardzo łatwy sposób zadbać o odpowiednią czystość miejsca do spania dla naszego psa. Drugim istotnym aspektem jest wielkość takiego legowiska. Powinno być ono nieco większe od naszego pupila, aby mógł on wyprostować kości czy się spokojnie przeciągnąć, nie musząc się obawiać tego, że spanie z materaca. Jeżeli mamy wątpliwości co do wielkości legowiska, wystarczy zmierzyć swojego psa od nosa do podstawy ogona. Do tego warto jeszcze dodać te piętnaście – dwadzieścia centymetrów. Takie legowisko zapewni psu odpowiednią ilość miejsca do wygodnego odpoczynku. Można oczywiście wybrać większe posłanie, nie jest to jednak konieczne. Należy wziąć również pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie spał pies, aby jego posłanie nie sprawiło, że przechodzenie przez pokój będzie niewygodne. Dobrze jest więc zastanowić się nad kształtem posłania – tutaj wybór jest bardzo duży. Mogą to być materace okrągłe, owalne czy prostokątne lub w różnorodnych fantazyjnych kształtach.

Odpowiednio dobrane legowisko powinno zapewniać psu komfortowe miejsce do wylegiwania się oraz spania w nocy. Ustawiając takie posłanie w pomieszczeniu warto pamiętać o tym, że psy również potrzebują nieco spokoju oraz czasu, w którym im nikt nie przeszkadza. Warto więc umieścić materac w takim miejscu, w którym nasz czworonożny przyjaciel będzie się czuł w pełni bezpieczny, żeby mógł sobie spokojnie odpocząć.