Mięciutkie łóżko z materacem wysokoelatycznym

Kiedy mieszkałam w Tucholi moi rodzice zawsze dbali, aby mój kręgosłup miał najlepsze traktowanie. Miałam bardzo zaawansowaną skoliozę, dlatego chodziłam na rehabilitację, specjalistyczne masaże i zabiegi fizjoterapeutyczne. A w pokoju czekało na mnie niesamowicie wygodne łóżko ze specjalnym materacem. Wszystko zmieniło się, gdy poszłam na studia. W akademikach czy na stancjach znajdowały się najtańsze łóżka. Co niestety poskutkowało zwiększeniem się mojej wady i czasem niemożnością poruszania się. Kiedy w końcu wraz z partnerem zakupiliśmy swoje pierwsze mieszkanie postanowiliśmy zainwestować w najwyższej jakości materac piankowy.

Materac wysokoelastyczny remedium na ból kręgosłupa

materac piankowy wysokoelastycznyW sklepie meblowym od razu udaliśmy wraz z Adrianem w kierunku działu z akcesoriami do spania. Ramę łóżka mieliśmy już kupioną, więc musieliśmy się zdecydować jedynie na jej wypełnienie. Niestety nie znaliśmy się na temacie, dlatego skorzystaliśmy z pomocy fachowego pracownika działu sypialnianego. Mężczyzna, po zapoznaniu się z naszymi wymaganiami od razu, bez wahania polecił materac piankowy wysokoelastyczny. Opisał nam szczegółowo zalety tego rodzaju podłoża do spania oraz wybrał konkretny model pasujący do łóżka, które wybraliśmy, wyszczególnił wszystkie jego dane i specyfikacje. Powiedział nam, że łóżka takie stosowane są do rehabilitacji osób z poważnymi schorzeniami kręgosłupa, a nawet po ciężkich operacjach chirurgicznych. Na miejscu mogliśmy również wypróbować wybrany dla nas materiał na łoże, skorzystaliśmy więc z szansy i położyliśmy się na materacu z mięciutkiej pianki. Faktycznie, dopasowywał się do sylwetki, a jednocześnie nie był zbyt miękki, co było dla mnie dużym plusem, gdyż mój partner mocno się kręcił podczas snu, więc mógłby mnie z niego zrzucić w nocy. Substancja, z której został wykonany materac, czyli pianka poliuretanowa, była nienasiąkliwa i nie chłonąca zapachów, co również było atutem, ponieważ mamy w mieszkaniu dwa psy, które uwielbiały kłaść się w naszych nogach w łóżku. Zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Uwielbiam spać na moim nowiutkim materacu piankowym wysokoelastycznym, gdyż jest mięciutki i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Kręgosłup może sobie porządnie odpocząć podczas nocy, a rano nie chce się wychodzić z łóżka. Bóle pleców nie dokuczają mi już w ogóle, nie potrzebuję specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych czy masaży. Spanie w łóżku nie sprawia mi już przykrości, jest za to niesamowitym czasem relaksu. Dokładne odwzorowanie mojej sylwetki, powoduje, iż mój kręgosłup nie musi już wykrzywiać się, aby dopasować do materaca, który świetnie odkształca się, po czym wraca do swojej poprzedniej formy.