Miła w dotyku piżama

 

Każda mama przygotowuje się na przyjście dziecka na świat i stara się zapewnić mu wszystko co najlepsze. W tym celu kompletuje wyprawkę dla dziecka jeszcze przed jego narodzinami i przygotowuje jego pokój. Maluchy potrzebują mieć spory zapas ubranek w przynajmniej dwóch rozmiarach, ponieważ nie bardzo szybko rosną, szczególnie niemowlęta. Są w stanie w ciągu kilku tygodni wyrosnąć z jednego rozmiaru.

W czym śpią niemowlęta?

praktyczna piżama niemowlęca pajacMałe dzieci bardzo dużo czasu spędzają na spaniu, ponieważ to właśnie wtedy rosną, regenerują siły i przyswajają nowe informacje. Warto zadbać, aby sen niemowlęcia przebiegał maksymalnie komfortowo. Liczy się dobre łóżeczko z zabezpieczeniami, twardy materac, miękka, bawełniana pościel i także to, w czym maluch będzie spał. Najlepsza jest praktyczna piżama niemowlęca pajac, która świetnie zabezpiecza dziecko przed zmarznięciem. Wykonana jest  miękkiej i ciepłej bawełny, która może być jeszcze ocieplona, jeżeli wybierzemy wersję na zimę. Pajacyki są bardzo praktyczne, gdyż całe dziecko jest w nim schowane i mamy łatwy dostęp do pieluszki. Są najczęściej rozpinane od samej szyi aż po kostkę. Zatrzaski mogą przebiegać pośrodku brzuszka i od wewntrznej strony jednej lub dwóch nóżek. Dzięki temu, kiedy trzeba będzie maluchowi zmienić pieluszkę, to wystarczy rozpiąć zatrzaski do wysokości pasa. Ważną cechą pajacyków jest osłonięta stopa, ponieważ stanowią one w pewnym sensie kombinezon do spania. Oczywiście znajdziemy także pajacyki ze ściągaczami u nogawek, gdzie stópki będą odkryte, albo modele z kapturem, które świetnie się nadają po kąpieli. Każdy maluch musi mieć piżamkę, w której będzie się czuł komfortowo, dlatego warto kupić od razu kilka sztuk, aby mieć je na zmianę dla niemowlaka. W zależności od płci dziecka, w sprzedaży znajdziemy piżamki w odcieniach różu dla dziewczynek lub błękitu dla chłopców. Nie są to drogie ubranka dla maluchów, gdyż najtańszy pajacyk kupimy już za niecałe dwadzieścia złotych. Mogą być gładkie i jednokolorowe, albo mieć oryginalne nadruki.

Przeważnie jeden rozmiar piżamy dla niemowlaka wystarcza na około kilka miesięcy, bo potem z niego wyrasta, to najlepiej kupować je na bieżąco i nie robić zbyt wielkich zapasów. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość materiału z jakiego są wykonane, ponieważ nie wszystkie są uszyte z naturalnej bawełny, a tylko ona jest wytrzymała i miękka nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. Pajacyki są te świetnym pomysłem na prezent, ponieważ na pewno się przydadzą maluszkowi.