Gdy nadchodzi wiosna i lato to dla wielu osób jest to czas na wyciągnięcie z garażu swoich kosiarek do trawy. W naszym klimacie trawa rośnie stosunkowo szybko. Największy i najszybszy jej wzrost możemy odnotować od maja do końca lipca. Z czasem szybkość wzrostu trawy nieco się zmniejsza ale tak czy inaczej konieczne jest jej systematyczne koszenie. Im częściej zdarza nam się kosić nasz trawnik tym większa szansa na to, że będziemy mieć w nim bujną i gęstą trawę, która będzie się prezentowała bardzo okazale. Niemniej jednak do koszenia trawy konieczne będzie posiadanie niezbędnego sprzętu jakim oczywiście jest kosiarka. 

Kosiarki – spalinowe czy elektryczne?

spalinowa kosiarka hechtWiele osób przychodząc do działu ogrodniczego w dużym markecie staje przed dylematem jaką kosiarkę wybrać. Najczęściej wybór rozważany jest w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich jest wybór kosiarki elektrycznej a drugą opcją jest kosiarka spalinowa. Dopiero później przychodzi czas na wybranie odpowiedniego modelu. Zapewne wielu z Państwa zdążyło już samodzielnie zauważyć, że kosiarki elektryczne są o wiele tańsze od tych spalinowych. W związku z tym wiele osób się na nie decyduje co jednak niestety nie zawsze jest trafionym pomysłem. W kosiarkach elektrycznych jesteśmy ograniczeni okablowaniem, które często stwarza problemy. W związku z tym lepszym wyjściem jest kupno kosiarki spalinowej. Jednym z polecanych przez użytkowników produktów jest spalinowa kosiarka Hecht. Jeszcze zaledwie kilka lat temu mało kto słyszał o istnieniu takiej firmy a na dzień dzisiejszy ich produkty znikają z półek w ekspresowym tempie. Największą zaletą kosiarek produkowanych przez wspomnianą firmę jest to, że ich kupno nie będzie wiązało się z dużym nakładem finansowym. Niech jednak nie zmyli Państwa to, że cena za taką kosiarkę jest niska. Wiele osób obawia się kupna takich kosiarek bowiem podejrzewają, że jest to sprzęt z niskiej półki i wkrótce ulegnie awarii. W przypadku tych kosiarek ta teoria absolutnie się nie sprawdza co mogą potwierdzić liczne pozytywne opinie na ten temat.

Ogólnie rzecz biorąc przed kupnem jakiejkolwiek kosiarki warto zasięgnąć obiektywnej opinii. Pracownicy marketów budowlanych oraz tych z artykułami ogrodniczymi będą zachęcać nas do kupna towarów, które sprzedają się rzadko lub tych, których sprzedaż jest dla sklepu najbardziej opłacalna. Posiadając wiedzę odnośnie jakiegoś modelu kosiarki możemy przyjechać do sklepu po jeden konkretny produkt. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupiliśmy sprzęt dobrej jakości.