Obrus odporny na plamy

Stół w domu jest miejscem spotkań całej rodziny, wspólnych posiłków, czy seansów filmowych przed telewizorem. W mieszkaniu każdy ma wiele mebli, ale bez wygodnego łóżka i odpowiedniego stołu, ciężko funkcjonować. Aby miejsce, w którym mieszkamy było ciepłe i przytulne, konieczne są właściwe dodatki, które stworzą domowy klimat. Są to kwiaty, obrusy, firany i zasłony. 

Z czego jest zrobiony obrus plamoodporny?  

obrusy plamoodporneNakrycie stołu pełni dwie funkcje, chroni blat przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, oraz dekoruje wnętrze, tworząc wrażenie rodzinnej atmosfery. Jednak nie w każdym pomieszczeniu pasuje obrus na stole, gdyż mieszkanie utrzymane w surowym stylu, nie wymaga takiego dodatku. Jeżeli stół jest szklany, lub wykonany z drewna z efektownymi zdobieniami, to bezcelowe jest jego przykrywanie. Większość lokali posiada standardowe umeblowanie, w którym znajduje się dużo klasycznych mebli, do których wystroju pasuje obrus, czy serweta. W kuchni nakrycie stołu szybko będzie się brudzić bo w trakcie przygotowywania posiłków łatwo o plamy, tak samo na stole w jadalni, dlatego z myślą o tym miejscach, powstały obrusy plamoodporne. Są one uszyte ze specjalnej bawełny grubo tkanej o unikalnym splocie, utrudniającym wnikanie brudu wewnątrz tkaniny. Dodatkowo wierzchnia strona obrusu jest pokryta innowacyjną, śliską powłoką, która powoduje, że materiał nie chłonie wody. Aby zabezpieczyć stół przed plamami, najlepiej nakryć go plamoodpornym obrusem, albo na zwykły obrus nałożyć ceratę, choć jest to mało efektowne rozwiązanie. Plamoodporne obrusy są nieco droższe niż zwykłe, ale jeden wystarczy nam na długie lata. Można go prać w temperaturze czterdziestu stopni, a w razie lekkich zabrudzeń, przetrzeć wilgotną szmatką. W sklepach znajdziemy jednokolorowe obrusy, albo wielobarwne z licznymi motywami roślinnymi i kwiatowymi. Takie modele nadają się na każdą okazję i nie wymagają dodatkowych dekoracji. Wystarczy ułożyć na takim stole wazon pełen pięknych kwiatów i efekt będzie murowany, bo zrobi na każdym wrażenie. 

Obrus plamoodporny jest nieco grubszy i sztywny, przez co więcej waży. Niektóre modele są wykonane z materiałów poliestrowych pokrytych teflonową warstwą chroniącą przed plamami. Są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Znajdziemy obrusy kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Dodatkowo posiadają różne rozmiary, dzięki którym dopasujemy go na na swój stół. Przeciętnie za taki produkt, musimy zapłacić od siedemdziesięciu do nawet stu pięćdziesięciu złotych, ale jest to obrus warty swojej ceny.