Odblaskowe naklejki na samochód – widoczność po zmroku

 

Zaledwie kilka tygodni temu udało mi się pomyślnie zdać prawo jazdy. Mogłam więc już bez żadnych przeszkód cieszyć się moim nowym samochodem, który kupił mi na prezent tata. Nie ukrywam jednak, że początkowo żywiłam pewne obawy co do mojego bezpieczeństwa za kierownicą. Nie przepadałam zwłaszcza za jazdą po zmroku, obawiałam się bowiem, że jestem wówczas niedostatecznie widoczna (mój nowy samochód był w kolorze grafitowym, tak więc zlewał się po zmierzchu z kolorem asfaltu). W trosce o swoje bezpieczeństwo na drodze, postanowiłam więc zadbać o swoją widoczność. W tym celu zakupiłam nawet specjalne nalepki.

Odblaskowa naklejka – odpowiednia widoczność na drodze

odblaskowe naklejki 3d na samochódOdpowiednich produktów, które miały zagwarantować mi lepszą widoczność na drodze, zaczęłam szukać na popularnych aukcjach internetowych. Jak się okazało bardzo wiele firm specjalizuje się w produkcji tergo typu akcesoriów, które występują w różnych wariantach. W pierwszej kolejności moją uwagę zwróciła żółta, odblaskowa reklama żywiczna, która posiadała dodatkowo bardzo ważne hasło: dziecko w samochodzie. Z myślą o córce mojej starszej siostry, którą w przyszłości planowałam czasami odwozić do przedszkola, postanowiłam zakupić właśnie tę naklejkę. Odblaskowe naklejki 3D na samochód w większości wykonane są właśnie ze specjalnej, żelowej żywicy, którą formuje się w dowolne kształty o dowolnej wielkości. Bez problemu można przyklejać dol niej również folię odblaskową, która gwarantuje nam większe bezpieczeństwo na drodze. Żółtą naklejkę przykleiłam na tylnej szybie auta, w stosownym jej rogu, dzięki czemu nie ograniczała ona mi widoczności na drodze. Drugim typem naklejki, która niewątpliwie przykuła moją uwagę były materiałowe pasy odblaskowe wykonane z tworzywa PCV. Występowały one w różnych wariantach kolorystycznych: fiolecie, bieli, żółci oraz zieleni. Wypukłe paski żelowe pokryte materiałem odblaskowym można było przyklejać na dowolne części auta. Zdecydowałam się z ciekawości zamówić również ten rodzaj naklejek, które posiadały wiele pozytywnych opinii. Warto przy tym zaznaczyć, że wszystkie zakupione przeze mnie naklejki udało mi się nabyć w bardzo okazyjnych cenach (za żadną z nich nie zapłaciłam bowiem więcej niż 20 zł).

Moje zamówienie dotarło do mnie na przestrzeni zaledwie kilku dni. W pierwszej kolejności nakleiłam na tylnej szybie żółtą naklejkę sygnalizującą, że w samochodzie jedzie ze mną dziecko. Następnie zaczęłam oglądać zamówione prze zemnie nalepki z tworzywa PCV. Okazało się, że długie pasy można dowolnie ciąć, zdecydowałam się więc  przykleić dwa małe, zielone paski zarówno na przedniej, jak i tylnej masce mojego auta. Dzięki zakupionym przeze mnie produktom czułam się znacznie bezpiecznej za kierownicą, zwłaszcza nocą.