Olej z rokitnika o wszechstronnym zastosowaniu

Medycyna ludowa od wieków stosuje olej z owoców rokitnika który jest bogaty w szereg składników, witamin i mikroelementów. Należą do nich witaminy z grupy B, witamina E, kwas foliowy, karotenoidy, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, żelazo, mangan oraz wiele innych, które są niezbędne każdemu człowiekowi. Zawiera także cenne kwasy tłuszczowe omega, dlatego od wieków doceniany jest zarówno jako środek leczniczy, jak i kosmetyczny.

Lecznicze właściwości oleju z rokitnika

olej rokitnikowy syberyjskiRoślina z rodziny oliwkowatych, jaką jest rokitnik, jest bogata w dobroczynne składniki. Jej pomarańczowe owoce przypominają w smaku ananas, zawierają szereg witamin, substancji biologicznie aktywnych, które wykorzystywane są w medycynie. W miąższu zawarty jest tłusty olej, który bogaty jest w witaminy i mikroelementy. W owocach rokitnika znajdują się liczne ilości witaminy C, a także witamina E, która działa odmładzająco. Z kolei kwasy triterpenowe wykazują działanie przeciwzapalne i wzmacniające, wspomagają gojenie ran, a także obniżają ciśnienie krwi. Rokitnik zawiera także hormon młodości, jakim jest alkaloid serotoniny, który spowalnia proces starzenia się organizmu. Zawartość kwasów organicznych, takich jak kwas jabłkowy, winny, szczawiowy i bursztynowy sprawia, ze jest on doskonałym sposobem na to, by skutecznie radzić sobie z toksynami. Wiele zalet posiada olej rokitnikowy syberyjski, dlatego warto włączyć go do swojej diety, a także stosować zewnętrznie, jako wysokiej jakości kosmetyk. Olej świetnie sprawdza się w przypadku dolegliwości układu pokarmowego, łagodzi mdłości, wymioty, przynosi ulgę w przypadku niestrawności oraz bólu brzucha. Dzięki właściwościom regenerującym świetnie leczy oparzenia i rany, uśmierza ból. Warto po niego sięgnąć w sytuacjach osłabienia organizmu, gdyż wzmacnia układ odpornościowy, skutecznie uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry i włosów, dlatego z powodzeniem zastąpi wiele kremów oraz drogeryjnych odżywek, które nie zawsze posiadają odpowiedni skład.

Wspaniałe właściwości oleju rokitnikowego sprawiają, że warto mieć go w swoim domu. Ważne jest jednak, by nabyć produkt w 100% naturalny, gdyż wówczas jego działanie będzie doskonałe. Znalezienie wysokiej jakości produktu nie stanowi dużego problemu, dlatego warto przejrzeć oferty sklepów internetowych oraz stacjonarnych, by nabyć olej, który będzie cennym źródłem składników odżywczych i nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega. Jego stosowanie wspomoże prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, zapewni nam młody i doskonały wygląd każdego dnia, skutecznie opóźniając procesy starzenia.