Olejki z kanabinodiolami

Medycyna naturalna w ostatnim czasie przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą, a wszelkie swoje dolegliwości początkowo staramy się załagodzić naturalnymi sposobami. Z tego też powodu, kiedy na rynku pojawiła się medyczna marihuana, a coraz więcej mediów zaczęło nagłaśniać obiecujące wyniki badań nad konopiami siewnymi, społeczeństwo chciało spróbować tej metody leczenia na własnej skórze. Okazuje się jednak, że nie każdy z nas może sobie pozwolić na skorzystanie niej.

Zastosowanie olejków uzyskiwanych z konopi siewnych

konopne olejki cbdMedyczna marihuana jest bowiem zarezerwowana dla wąskiej grupy pacjentów, a skorzystanie z niej wymaga specjalnych recept uzyskiwanych od lekarza. Dodatkowo terapia taka nie jest refundowana, w związku z czym jej koszty rosną. Okazuje się jednak, że głównym składnikiem konopi siewnych, który odpowiedzialny jest za lecznicze działanie medycznej marihuany, są kanabinodiole. Są to związki rozpuszczalne w tłuszczach, w związku z czym ich ogromną ilość zawierają konopne olejki CBD. Olejki takie mogą zawierać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent kanabinodioli. To sprawia, że wystarczy niewielka dawka takiego olejku, aby móc w pełni skorzystać z właściwości leczniczych tych substancji. Olejki wykorzystywane mogą być na wiele sposobów. Zewnętrznie wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu chętnie stosowane są w reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólach kręgosłupa, a także bólach kości i stawów, które wynikają z aktywnego stanu zapalnego. Olejek zewnętrznie sprawdzi się również przy chorobach skóry, a więc w atopowym zapaleniu skóry, egzemie, czy łuszczycy. Nawilży on skórę, zregeneruje, a także zmniejszy stan zapalny, w związku z czym zredukuje objawy choroby. Warto również podkreślić, że olejki konopne możemy stosować wewnętrznie. Zawierają one szereg witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Co ciekawe, zastosowany wewnętrznie pomoże nam w stanach zapalnych jelit, w leczeniu trudnych infekcji w obrębie przewodu pokarmowego.

Wpłynie również pozytywnie na rozwój naszej mikroflory bakteryjnej. Jeśli zaś chodzi o dostępność takiego olejku to możemy go dostać w dobrze zaopatrzonych aptekach, sklepach zielarskich, a także stacjonarnie w sklepach z przetworami uzyskiwanymi z konopi siewnych. Warto podkreślić także, że możemy zaopatrzyć się w taki olejek konopny bez wychodzenia z domu. Wystarczy bowiem zamówić go w sklepie internetowym, który posiada produkty konopne w swojej ofercie. Niewątpliwie jest to dobre rozwiązanie dla każdego.