Pomoc naukowa w kolorowej odsłonie

Na komitecie rodzicielskim był poważny spór o bezpieczeństwo i poziom nauczania dzieci. Wszyscy „mądrzy” rodzice przekrzykiwali się jedno przez drugie, powtarzając te same hasła i nie znajdując przy tym w ogóle żadnych rozwiązań. Ja jako wice przewodnicząca, patrzyłam tylko na moją koleżankę z boku i widziałam jej zmęczony wyraz twarzy. Wiedziałam, że musimy coś z tym zrobić a najlepszą metodą jest zmiana tematu – więc postanowiłam, że to podepnę pod łatkę bezpieczeństwo.

Kolorowe schody w szkole

kolorowe naklejki na schody do szkołyRodzice załapali mój haczyk od razu zaczęli zachowywać się normalnie. Więc zaproponowałam pewną ciekawą rzecz dla naszych maluchów, mianowicie kolorowe naklejki na schody do szkoły posiadają różne wzory, i posiadają przydatne dla dzieci informacje w zależności co wybierzemy. Według mnie to jest dobry pomysł bo oprócz wizerunku estetycznego i upiększania korytarzy, ma również za zadanie edukacyjne. Na takich naklejkach oprócz informacji, których będą się uczyły bo po prostu to widzą. Również młodsze pokolenie będzie mogło sobie poćwiczyć czytanie w trakcie przerwy jak będą miały taką ochotę. Zaproponowałam, że w korytarzu przy przedziale klasowym od jeden do cztery umieścić na schodach nakielki motywujące i uczące szacunku do drugiej osoby, a na piętrze wyżej przy przedziale klasowym od pięciu do siedem. Na schodach umieścić informację z różnych dziedzin ścisłych jak również i humanistycznych. Nie dość, że te naklejki będą ładnie ostrzegały przed stopniem, to zawsze dzieci coś z tego wyniosą. Duża część rodziców stanęła za tym pomysłem i weszła ona w życie. Nie sądziłam, że tak szybko uda mi się zaspokoić ich obawy w sprawie ich dzieci. A my chociaż wykorzystamy pieniądze, które zostały zgromadzone. No i oczywiście trzeba umówić jeszcze ewentualne eventy i wycieczki organizowane dla dzieci, oraz potrzebne narzędzia naukowe dla nauczycieli i uczniów. Ważne, że chociaż problem z nakielkami na schody mamy z głowy. Również już widziałam wielką ulgę na twarzy przewodniczącej, że już ludzie dostali tego co chcą.

Nie sądziłam, że te naklejki będą tak dobrze wpływały na naukę dzieci. Po pierwszym miesiącu statystycznie poprawiły się oceny i umiejętności dydaktyczne u młodszych uczniów. Podobno ćwiczą nazwy kolorów i samej umiejętności czytania słów, co wpłynęło na szybszy rozwój i pójście znacznie szybciej z programem nauczania. Otrzymałam także informacje, że dzieci mają mniejsze problemy z matematyką od kiedy na schodach pojawiła się tabliczka mnożenia i inne wzory matematyczne.