Popularne automaty vendingowe

Vending w Polsce pojawił się wiele lat i od tamtej pory sukcesywnie się rozwija. Poszerza się oferowany asortyment, ale także same maszyny do prowadzenia sprzedaży samoobsługowej stają się coraz nowocześniejsze. Z każdym rokiem przybywa nowych przedsiębiorców, którzy decydują się na prowadzenie sprzedaży właśnie w ten sposób. Vending może być głównym źródłem dochodu, ale także  dodatkowym kanałem sprzedaży.

Gdzie można kupić automat vendingowy?

sprzedaż automatów vendingowych w PolsceKażdemu czasem się zdarza nagła ochota na coś słodkiego. Taki produkt możemy kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym, ale także w automatach vendingowych. Są to specjalne maszyny, które umożliwiają prowadzenie sprzedaży bez udziału sprzedawcy. Dla przedsiębiorcy jest to wielka oszczędność, ponieważ utrzymanie pracownika jakim jest sprzedawca jest dość drogie. Zaletą automatów vendingowych jest ich dostępność przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu. Klienci samodzielnie przeprowadzają cały proces zakupowy, który zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Sprzedaż automatów vendingowych w Polsce jest prowadzona przez producentów tychże maszyn lub przez pośredników specjalizujących się w sprzedaży takich urządzeń. W ofercie znajdują się modele do sprzedaży słodyczy i zimnych napojów, leków czy kawy lub herbaty. Wszystkie automaty są modułowe, czyli można je dowolnie łączyć ze sobą, tworząc kompleksową powierzchnię sprzedażową. W Polsce najczęściej są spotykane maszyny vendingowe ze słodkimi i słonymi przekąskami oraz napojami w butelkach i puszkach. W nich klienci najczęściej robią zakupy, dlatego znajdziemy je na dworcach kolejowych i autobusowych, na uczelniach wyższych, w szkołach czy nawet w dużych zakładach pracy. Korzystanie z nich opiera się na wybraniu z listy pożądanych produktów, zapłacenia za nie i odebrania z podajnika znajdującego się na dole maszyny. Panel zakupowy działa intuicyjnie, więc każdy sobie poradzi z zakupem.

Większość przedsiębiorców kupuje nowe automaty vendingowe, które mogą kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednakże pośrednicy umożliwiają jeszcze wynajęcie lub wydzierżawienie takiego urządzenia na określony czas. Jest to korzysta oferta, ponieważ nie wymaga jednorazowego wniesienia dużej kwoty pieniędzy. Kupując automat do sprzedaży samoobsługowej w tych miejscach, można liczyć na darmową pomoc techniczną czy naprawy w określonym zakresie. Oczywiście tego typu sprzęt posiada długą gwarancję producenta, pod warunkiem, że kupujemy nowy automat.