Popularne wózki wielofunkcyjne

To czym będzie jeździło nasze dziecko przez pierwsze lata swojego życia, jest bardzo ważne, bo wpływa na jego bezpieczeństwo i rozwój. Rodzice mają do wyboru dziesiątki modeli wózków głębokich i spacerówek, dlatego decyzja wyborze konkretnego modelu nie jest łatwa. Pierwsze miesiące życia, maluch spędza tylko na plecach, albo brzuszku, więc potrzebuje głębokiego wózka, natomiast w późniejszym wieku, przyda się sprawdzona spacerówka.

Jakie funkcje pełnią lekkie wózki?

popularny lekki wózek wielofunkcyjnyW życiu każdego dziecka, potrzebne są dwa modele wózków. Pierwszy głęboki, zwany gondolą, w której dziecko jedynie leży i drugi spacerowy z wygodnym, regulowanym siedziskiem. Możemy kupić oba jednocześnie, ponieważ w sklepach dostępne są komplety gondoli, spacerówek i nawet fotelików samochodowych montowanych na jednym stelażu, lub możemy wszystkie elementy kupić oddzielnie. Najbardziej korzystnie wypada zakup zestawu, bo w jednej cenie mamy aż trzy, lub dwa elementy, a kupując oddzielnie będziemy musieli zapłacić znacznie więcej. Popularny lekki wózek wielofunkcyjny jest sprzedawany w komplecie z jednym stelażem, czyli posiada gondole i spacerówkę. Wózki głębokie mają najczęściej jeden, uniwersalny rozmiar, aby każde dziecko się w nim zmieściło. Stelaż jest wykonany z lekkiego aluminium, natomiast koła mogą być pompowane, lub całe gumowe. Składanie i rozkładanie wózka jest banalnie proste, ponieważ możemy to zrobić jedną ręką. Wózki wielofunkcyjne mają to do siebie, że są lekkie, a po złożeniu nie zabierają wiele miejsca. Gondola i spacerówka posiada dużą, rozkładaną budkę, która świetnie chroni dziecko przez wiatrem, słońcem i deszczem. Dużym ułatwieniem jest to, iż wszystkie części wózka możemy zamontować na jednej konstrukcji, więc mamy dwa wózki w jednym. W sprzedaży znajdziemy też wielofunkcyjne wózki do biegania, które dodatkowo mogą być zwykłym wózkiem spacerowym, albo przyczepką do roweru dzięki demontażowi paru elementów. Takie modele świetnie się sprawdzają w mieście, ale też na wakacjach.

W większości przypadków, dzieci lubią jeździć w wózkach, bo czują się w nic bezpiecznie i komfortowo. Mają one regulacje oparcia, wentylację w podstawie, czy miękkie materace, które zapewniają doskonałą wygodę. Zakup wózka jest najczęściej sporym wydatkiem, szczególnie jeżeli chcemy od razu kupić oba modele. Takie zestawy kosztują nawet dwa tysiące złotych. W podobnej cenie są wózki wielofunkcyjne do biegania, spacerowania i jeżdżenia na rowerze. Alternatywą mogą być używane modele, które są nawet o połowę tańsze.