Moja przyjaciółka właśnie urodziła córeczkę. Jestem niesamowicie podekscytowana i szczęśliwa. Chcę kupić maleńkiej prezent, który będzie praktyczny, ale również sprawi przyjemność. Nie znam się na dzieciach i ich potrzebach, ponieważ sama ich jeszcze nie mam. W mojej najbliższej rodzinie również nie ma maluszków, ale na pewno sobie poradzę z wyborem, bo przecież taki smyk nie jest zbyt wymagający.

Niemowlęca pościel w łóżeczku

ozdobna pościel niemowlęca do łóżeczkaPoczątkowo pomyślałam, że wybór prezentu dla noworodka to będzie pestka. Jednakże im dłużej chodziłam po sklepach i oglądałam przedmioty, o których istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia, zmieniłam zdanie. Nawet nie wiem, do czego służą niektóre rzeczy, reklamowane jako niezbędne, niezastąpione itd. Chyba byłam ignorantką w sprawach rodzicielstwa i potrzeb małych dzieci. Teraz na szybko staram się nadrobić zaległości. Kiedy tak chodziłam między półkami, rzuciła mi się w oczy ozdobna pościel niemowlęca do łóżeczka. Stwierdziłam, że to jest strzał w dziesiątkę. Dziękowałam w myślach, że trafiłam na idealny prezent. Przekonana, że teraz już wybór będzie bardzo prosty, przystąpiłam do wertowania asortymentu. I tu nastąpiło kolejne zaskoczenie. Zdziwił mnie bardzo bogaty wybór nie tylko wzorów i kolorów, ale również materiałów i elementów w zestawie. Drogą dedukcji stwierdziłam, że bawełniany komplet będzie sensownym rozwiązaniem. Miękkość, lekkość i delikatność tworzywa na pewno sprawdzą się przy małym człowieczku. Dotykałam, podnosiłam, przewracałam – wszystko w ramach testów, który zestaw się nada. Poprzez selekcję zmniejszałam ilość kompletów, ale jeszcze nie na tyle, aby wybrać ten jeden jedyny. Liczba elementów też zmieniała się w poszczególnych zestawach. Poduszka i kołdra z poszewkami, prześcieradło i ochraniacze to dla mnie podstawa, ale szukałam czegoś jeszcze bardziej efektownego. Znalazłam komplet bogatszy o becik, śpiworek i baldachim. Zestaw ten spełniał dotąd wszystkie wymagania. Dodatkowym atutem jest to, że wygląda niesamowicie uroczo – jak dla małej księżniczki. Kropeczki, róż i szarości będą się dobrze komponować z wystrojem dziecięcego pokoju. Myślę, że taki prezent świetnie się sprawdzi również jako dodatek dekoracyjny.

Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że zakupy mogą być tak męczące i emocjonujące. Na szczęście po długich poszukiwaniach odnalazłam najlepszy prezent dla córki mojej przyjaciółki – komplet pościeli do łóżeczka. Będzie to prezent przydatny, ale również cieszący oczy. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru i już nie mogę się doczekać, kiedy będę go mogła ofiarować.