Coraz więcej ludzi wyjeżdża do Niemiec za chlebem. Ostatnio najbardziej popularne jest stanowisko opiekunki dla starszych osób. Najczęściej to takiej pracy wyjeżdżają kobiety w wieku od 35 do 55 lat. Mężczyzn jest zdecydowanie mniej, co nie oznacza, że ta branża mężczyzn nie potrzebuje. Jedynie 20 procent wśród zatrudnionych opiekunów to mężczyźni. Jeżeli ktoś szuka wysokiego zarobku, a do tego lubi spędzać czas z ludźmi i lubi służyć pomocą, ten rodzaj pracy jest dla niego.

Praca dla opiekunek w Niemczech bez znajomości języka

długoterminowa opieka w Niemczech bez językaCzy istnieje możliwość pracy w tym zawodzie bez znajomości języka? Okazuje się, że istnieją oferty pracy w różnych agencjach czy portalach ogłoszeniowych, gdzie możemy sobie pod nasze umiejętności wybrać ulubioną i wysłać cv, albo po prostu zainteresować się ofertą. Są również oferty i takie, które nie wymagają cv, a jedynie doświadczenia, przykładowo w hospicjach czy wolontariatach. Jeżeli nie posiadamy takiego doświadczenia, warto skontaktować się z agencją w tej sprawie, a tam na pewno dostaniemy informacje, który wolontariat czy hospicjum jest godny uwagi. Kolejna sprawa, bardzo pozytywna to taka, że agencja do której się zgłaszamy pokrywa większość kosztów związanych z naszym zaangażowaniem, czyli przykładowo jeżeli zbyt słabo rozumiemy język niemiecki, to mamy możliwość zapisania się, a my nie ponosimy żadnych kosztów. Tak samo jest z dojazdem, wszystko pokrywa agencja. Jeżeli chodzi o nasze zarobki, to wszystko zależy od tego jak usytuowana jest rodzina, w jakiej materii mamy pomagać, bo bywa tak, że senior będzie tylko potrzebował, żeby posprzątać w mieszkaniu, ugotować obiad, zawieźć go do lekarza. Często jednak bywa tak, że senior będzie nas potrzebował do czynności codziennych, posprzątania mieszkania, a czasem wymaga nawet kompleksowej opieki. Oczywiście wszystko za opłatą. Stawki miesięczne za opiekowanie się seniorami wynoszą od 1500 euro wzwyż, tak więc nie należy się martwic o zarobki. Stanowisko jako długoterminowa opieka w Niemczech bez języka jest możliwa, pamiętajmy tez, że najkrótszy okres opieki trwa miesiąc, czasami 6 do 8 tygodni, bywa i tak, że opiekunka zaprzyjaźni się z seniorem i wykonuje zlecenie cały czas.

Jeżeli chcemy zostać opiekunem bądź opiekunką, warto zastanowić się czy ta praca na pewno jest dla nas, bowiem to stanowisko wymaga ogromnego zaangażowania, współczucia i empatii do drugiego człowieka, przy seniorach nawet ogromnej cierpliwości. Niektórzy seniorzy zostają na starość sami, a więc potrafią się również do nas przywiązać emocjonalnie, warto więc nie traktować tej pracy tylko jako dobry zarobek, ale jako chęć pomocy innym.

Kategorie: Usługi