Profilaktycznie obuwie dla dziecka

Wiele osób nie docenia tego, jak ważne są zdrowe i dobrze zbudowane stopy, które umożliwiają normalne, codzienne funkcjonowanie. Tego rodzaju docenienie następuje najczęściej dopiero wtedy, kiedy musimy zmierzyć się z problemami zdrowotnymi w obrębie stóp. Aby jednak temu zapobiec, należy stosować odpowiednie obuwie już o najmłodszych lat. I tak jak dorosłe osoby są w stanie same zaobserwować moment, w którym stopy zaczynają działać nieprawidłowo, tak dzieci niekoniecznie będą potrafiły zasygnalizować, że jest z nimi coś nie tak. Z tego względu najzdrowiej jest postawić na obuwie profilaktyczne już od pierwszych kroków. 

Obuwie profilaktyczne Memo dla zdrowych stóp 

obuwie profilaktyczne memo dla dzieckaJeśli nasze dziecko cieszy się zdrowymi stopami, to jest to wspaniała nowina. Jednak aby tak pozostało, należy podchodzić do zdrowych stóp z taką samą troską, jak do chorych, które wymagają leczenia. Czasami wystarczy zakup nieprawidłowych butów, które po dłuższym czasie noszenia mogą spowodować nieprawidłowe układanie się stopy. Jeśli nie dostrzeżemy tego odpowiednio wcześnie, wówczas nieprawidłowy wzorzec układania stopy utrwali się, a dziecko nabawi się wady, która będzie wymagała leczenia. Na szczęście nie chodzi o to, aby regularnie zabierać dziecko do lekarza na oględziny stóp, co byłoby uciążliwe tak samo dla dziecka, jak i dla rodzica. Istnieje obecnie nowe rozwiązanie, którym jest obuwie profilaktyczne Memo dla dziecka. Jest to obuwie, które wyposażone jest w system monitorowania stopy. Buty cechuje nietypowa podeszwa – posiada wiele małych i dużych wypustek z numerami, co z pozoru wygląda dość niewinnie, ale ma ogromną moc diagnostyczną. Dziecko chodzi w butach z sytemem Memo i uciskając stopą podczas chodzenia, doprowadza do ścierania odpowiednich wypustek. Jeśli rodzic dostrzeże starcie wypustki nr 1, to może spać spokojnie, bo to oznacza zdrową stopę. Jeśli zetrze się wypustka nr 2 to oznacza, że istnieje ryzyko utworzenia się wady stopy i należy zadziałać delikatną wkładką wewnątrz obuwia, która zahamuje rozwój wady. Ścieranie pozostałych wypustek na zewnętrznej i wewnętrznej części podeszwy oznacza poważne wady i wymaga to zakupu dodatkowej wkładki, która będzie stopniowo niwelowała wadę, a rodzin będzie to obserwował przy pomocy systemu Memo. 

Profilaktyka zdrowia jest najsilniejszą bronią człowieka w walce z chorobami. Doprowadzenie organizmu do stanu chorobowego nie jest trudne, gdyż wystarczy trochę niewiedzy, nieświadomości i braku zaangażowania. Niestety bardzo często zdrowie doceniamy dopiero wtedy, kiedy jesteśmy chorzy, dlatego warto uczyć się na błędach i stanowczo zapobiegać, zarówno swoim chorobom, jak i chorobom dzieci. Obuwie profilaktyczne Memo jest doskonałym rozwiązaniem w zapobieganiu wadom stóp i warto je rozważyć jeszcze zanim dostrzeżemy nieprawidłowy wygląd stóp u dziecka.