Aby konferencja została zaliczona do grona udanych, musi zostać profesjonalnie przygotowana. Co jest zatem ważne w tym zakresie? Przede wszystkim to, aby zadbać o wszelkie detale i istotne kwestie zapiąć na ostatni guzik. Nie można pominąć ani aspektu wynajęcia sali konferencyjnej ani nie można zapomnieć o zaproszeniu gości na spotkanie ze znacznym wyprzedzeniem czasowym, aby zdążyli to zaplanować w swoim prywatnym grafiku. Bardzo ważne będzie to, jak konferencja będzie przebiegała. W przerwie warto zaprosić gości na poczęstunek.

Zamówienie cateringu na konferencję

dobry catering konferencyjnyZ pewnością podczas konferencji powinniśmy pomyśleć o jedzeniu dla zaproszonych gości. Można przygotować przerwę kawową, a popołudniu zaprosić uczestników spotkania na obiad. Obsługą gastronomiczną spotkania może się zająć firma cateringowa. Dobry catering konferencyjny jest doceniany przez uczestników konferencji i jedzenie staje się miłą przerwą w przyswajaniu wiedzy. Podczas przerwy kawowej bardzo dobrze sprawdzają się słodkie przekąski, ciasta, a także rogaliki z dżemem i z czekoladą. Oczywiście można także zaproponować uczestnikom konferencji bułki i kanapki. Jedne mogą być przygotowane na bazie tradycyjnego pieczywa, zaś inne na bazie chleba razowego. Dla osób będących na diecie można natomiast przygotować szaszłyki warzywne i owocowe. Takie urozmaicenie jest potrzebne, aby każdy zjadł to, co lubi. Po zakończonej konferencji warto zaprosić gości na obiad lub obiadokolację (w zależności od tego, o której godzinie spotkanie się zakończyło). Sprawą ważną będzie to, abyśmy wzięli pod uwagę upodobania kulinarne uczestników spotkania. Zapytajmy zatem czy są wśród zaproszonych osób wegetarianie – jeśli tak, to trzeba będzie zaproponować im danie bez mięsa. Natomiast pozostałym osobom można zamówić danie mięsne. Może być to pieczeń w sosie, albo tradycyjne kotlety z ziemniakami i zdrową surówką. Konferencje zazwyczaj nieco trwają, zatem uczestnicy z pewnością zdążą zgłodnieć i ze smakiem zjedzą podany posiłek.

Warto dobrze zastanowić się nad tym, kto zajmie się obsługą cateringową organizowanej przez nas konferencji. Można zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych firm cateringowych i takie opinie wiele nam powiedzą o konkretnej gastronomii. W dużych miastach firm świadczących usługi cateringowe nie brakuje, a zatem jest w czym wybierać, niektóre z tych firm specjalizują się w obsłudze gastronomicznej imprez firmowych, konferencji, szkoleń. Zatem warto rozważyć podjęcie współpracy z profesjonalistami.