Moja pani od geografii zawsze ma ciekawe pomysły na prace domowe. Niestety wiele dzieciaków z mojej klasy nie lubi jej pomysłów .Ja jednak doceniam to, że dzięki niej mogę się rozwijać. Ostatnio wymyśliłam bardzo ciekawą pracę na referat. Powiedziała, że mamy przygotować organizację wycieczki, jaką jest zielona szkoła, wybrać miejsce w Polsce i opisać. Było to dla mnie dość duże wyzwanie, które wzbogaciło moją wyobraźnię.

O zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej

kotlina kłodzka zielone szkołyMiejsce, które na zieloną szkołę była Kotlina Kłodzka. Dlaczego akurat tutaj? Już wcześniej bardzo wiele czytałam na ten temat artykułów w internecie. Kotlina Kłodzka zielone szkoły są tu bardzo popularne. Okazało się, że jest tutaj bardzo dużo noclegów i atrakcji turystycznych. To świetne miejsce,  gdzie można by było zorganizować zieloną szkołę. Jednym z powodów jest to, że niedaleko znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych i wiadomo że parki narodowe są chronione i stanowią temat edukacyjny podczas organizacji zielonych szkół, a więc w mojej zielonej szkole można by było się edukować o tym miejscu. To doskonałe miejsce, w którym widnieje bogactwo roślin i zwierząt,  a pod względem geograficznym jest to prawdziwy raj. Góry Stołowe  zdecydowanie różnią się od naszych polskich Tatr chociażby pod względem budowy. To jedyne góry zrębowe w Polsce. Mój referat uwzględnił również wiele ciekawych miejsc na temat Kłodzka i dzięki temu był bardzo obszerny. Postanowiłam zmieścić się w konkretnych informacjach. Sama też skupiłam się głównie na tym co przyroda daje w Kotlinie Kłodzkiej, a więc na roślinach zwierzętach i przyrodzie nieożywionej. W opisie nie zabrakło również o tym że, znajduje się tu wiele potoków, wodospadów i rzeczek. Omówiłam także kwestie noclegów i dojazdu. Referat na temat zielonej szkoły w Kotlinie Kłodzkiej okazał się dla nauczycielki geografii tematem bardzo atrakcyjnym. Dostałam oczywiście szóstkę, a dzięki temu że Pani od geografii się zainteresowała tym tematem, postanowiła zabrać nas na zieloną szkołę do Kotliny Kłodzkiej. Mieliśmy więc okazję tam pojechać i zwiedzić teren. Byłam z siebie bardzo dumna, a w dodatku miałam okazję zobaczyć to co tak dokładnie opisywałem w mojej pracy.

Wiedziałam już wtedy, że był to strzał w dziesiątkę. Kiedy zobaczyłam Kotlinę Kłodzką i atrakcje przyrodnicze, zdałam sobie sprawę z tego, że szkoły zielone organizowane w tym miejscu to doskonały sposób na edukację młodzieży i dzieci. Myślę, że w przyszłości, jak będę miała sama swoje własne dzieci, poślę je tam na zieloną szkołę. Może sama jeszcze tam kiedyś pojadę, by móc zwiedzić wszystkie atrakcje turystyczne a przede wszystkim te związane z przyrodą.

Kategorie: Turystyka