Od kilku lat moi znajomi namawiali mnie na zimowe szaleństwo w górach. Zawsze jednak były jakieś ważniejsze rzeczy do roboty zimą. W tym roku, jednak, znajomi dopięli swego. Ja znalazłam luźniejszy tydzień na wyjazd, a oni zorganizowali całą resztę. W końcu będą mogła spróbować swoich sił na desce, bo na nartach już umiem jeździć i całkiem dobrze mi idzie. Przed wyjazdem musiałam najpierw kupić odpowiednią odzież oraz sprzęt. 

Odpowiednia odzież do jazdy na desce

odzież snowboardowa sklepDawno nie byłam zimą w górach, więc moi znajomi wychodzili na przestrzeni ostatnich kilku lat z siebie, żeby tylko zaprosić mnie na zimowe szaleństwo na południu Polski. Dopiero jednak w tym roku znalazłam tydzień wolnego na to, żeby wyjechać z nimi na styczniowe wakacje. Moim celem jest nauczyć się jazdy na desce. Umiem już całkiem dobrze jeździć na nartach, ale snowboard był dla mnie zawsze czarną magią. Jednak znajomi zainspirowali mnie do tego, żeby poćwiczyć jazdę na desce. Jak chodzi o sprzęt to go nie będę kupować, tylko wypożyczę. Nie wiem bowiem jeszcze, czy snowboard przypadnie mi do gustu. Jedyne, co muszę kupić, to specjalny strój. W mojej miejscowości jest jedno miejsce, w którym jest do kupienia wysokiej jakości odzież snowboardowa sklep ten należy do mojego przyjaciela. Jest on byłym mistrzem Polski w snowboardzie. Po tym, jak dostał kontuzję i nie mógł już wrócić do uprawiania sportu, postanowił otworzyć sklep ze sprzętem do sportów zimowych. Z racji tego, że ma ogromną wiedzę w tym temacie, mogą być pewna, że zarówno odzież, obuwie, jak i narty czy deski będą u niego najwyższej jakości. Poza kurką i spodniami potrzebuje jeszcze dobrych okularów przeciwsłonecznych. Mój przyjaciel na pewno pomoże mi wybrać najlepsze dla mnie okulary. Jak się dowiedziałam, odzież snowboardowa w profesjonalnym wydaniu różni się nieco od tej, używanej do jazdy na nartach. Jazda na desce wymaga bowiem trochę innych zabezpieczeń i trochę innego rodzaju swobody. Dlatego też zdecydowałam się na zakup dopasowanej pod deskę odzieży. Będzie mi łatwiej nauczyć się nowego sportu.

Po wielu latach przerwy w końcu znowu pojadę zimą w góry. Będę miała okazję nie tylko jeździć na nartach. Moim celem jest nauczenie się jazdy na desce. Snowboard był dla mnie do tej pory czarną magią, jednak chcę spróbować dzięki inspiracji moich przyjaciół. Niedługo wybieram się na zakupy do sklepu mojego przyjaciela. Chcę dobrać odpowiednią odzież do jazdy na snowboardzie. Różni się ona nieco od tej używanej na nartach. Dlatego idę poradzić się specjalisty. 

Kategorie: Sport