Znamiona naczyniowe, czyli skupiska dysplastycznych naczyń krwionośnych nie dotyczą tylko osób dorosłych. Mogą się one pojawiać u ludzi w każdym wieku, również u niemowląt. Najczęściej są to zmiany łagodne, które psują jedynie estetykę wyglądu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy naczyniak może zagrażać zdrowiu. Jeżeli zauważymy na swoim ciele niepokojące zmiany warto zwrócić się po poradę do specjalisty, który wykluczy niebezpieczeństwo oraz zaleci odpowiednie leczenie.

Likwidacja znamion naczyniowych w Lublinie

usuwanie naczyniaków w LublinieNaczyniaki mogą pojawiać się w każdym miejscu na ludzkim ciele, jednak przede wszystkim upodobały sobie twarz oraz tułów. Zdarza się, że niektóre rodzaje znamion naczyniowych mogą zanikać samoistnie (np. naczyniaki jamiste, czyli wystające nad powierzchnię skóry zmiany naczyniowe wypełnione krwią), jednak większość powinien obejrzeć lekarz i zależności od stopnia zagrożenia zaordynować środki, które pozwolą na pozbycie się problemu. Znamiona naczyniowe zazwyczaj nie wpływają negatywnie na stan zdrowia, ale umiejscowione w widocznych miejscach mogą negatywnie wpływać na wygląd, a co za tym idzie, również na samopoczucie. Profesjonalne usuwanie naczyniaków w Lublinie odbywa się na kilka sposobów. W zależności od wielkości oraz umiejscowienia zmian specjalista decyduje, czy należy wdrożyć leczenie farmakologiczne przy pomocy środków chemicznych, które blokują rozrastanie się naczyń, a następnie ich wchłanianie. W momencie, kiedy lekarz zauważy, że terapia tabletkami nie przyniesie efektów, wtedy może zapaść decyzja o podjęciu leczenia chirurgicznego. Tutaj również istnieje kilka metod do wyboru. Jedną z technik likwidacji naczyniaków jest krioterapia, czyli wymrażanie niepokojących zmian. Możemy również wymienić wycinanie ich skalpelem, a także metodę najbardziej obecnie popularną, czyli usuwanie znamion laserem. Ten ostatni rodzaj zabiegu polega na pochłanianiu przez zmianę wiązki światła. W tym momencie następuje rozpad zmienionych chorobowo naczyń krwionośnych oraz zanik naczyniaka.

Znamiona naczyniowe u noworodków i niemowląt zazwyczaj znikają same. Ingerencji medycznej wymagają jedynie te, które są umiejscowione w drażliwych miejscach, np. w pobliżu oczu lub ust, a także stale rosnące zmiany. U dorosłych zazwyczaj mamy do czynienia z naczyniakami gwiaździstymi, czyli całą siecią delikatnych znamion, które rozchodzą się od jednego, największego. Nie zagrażają one zdrowiu, jednak wyglądają bardzo nieestetycznie, dlatego warto skorzystać z usług specjalistów i się ich pozbyć.