Jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu człowieka. Szczególnie lubimy potrawy słodkie i słone, choć one są najmniej zdrowe. Jeżeli jesteśmy na diecie, to z pewnością każdego dnia walczymy z wieloma pokusami i nieraz powstrzymujemy się od zjedzenia czekolady, czy czegoś niezdrowego. Bycie na diecie wymaga od nas wiele samozaparcia i motywacji. Najprościej samemu przygotowywać posiłki. 

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

diety pudełkoweWiele osób będących na diecie nie idzie do lekarza, tylko na własną rękę komponuje swoje posiłki, na podstawie własnej wiedzy, albo zasłyszanych, lub przeczytanych informacji w internecie. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, ale nie mamy gwarancji co do efektów takiego jadłospisu. Lepie skorzystać z fachowej pomocy dietetyków i zacząć zamawiać diety pudełkowe, które mają przeliczone kalorie i ilość składników odżywczych zawartych w każdym posiłki. To nowy sposób na zdrowe odżywianie się dla osób, które nie mają czasu na domowe gotowanie, albo nie potrafią. Menu diety komponują profesjonalni dietetycy, którzy w oparciu o zdrowe zasady żywieniowe układają jadłospisy dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, dla sportowców, dla osób chcących oczyścić organizm, albo przybrać na wadzę. Każde danie ma oddzielnie przeliczoną liczę kalorii i wartości odżywczych, których wraz z posiłkiem dostarczymy. Waga produktów znajdujących się w pudełku jest dokładnie odmierzana, aby każdy wiedział ile spożywa jedzenia. W całej Polsce znajduje się mnóstwo firm cateringowych prowadzących takie usługi. Gotowe dania są dowożone pod wskazany adres bez dodatkowych opłat. Dietę pudełkową możemy sobie zamówić w dowolnym momencie przez telefon, lub internet. Do wyboru mamy szerokie menu, ale możemy sobie zażyczyć indywidualne menu, zgodne z naszymi potrzebami. Do najczęstszych dań, które znajdują się w pudełkach, należy chudy kotlet drobiowy z warzywami i zestawem surówek, placki warzywne, czy dietetyczne zupy krem. Możemy sobie zamówić komplet posiłków na cały dzień, łącznie ze śniadaniem, obiadem i kolacją.

W każdym dużym mieście w Polsce funkcjonują firmy cateringowe, które dostarczają klientom posiłki w pudełkach. Najczęściej działają one siedem dni w tygodniu i dowożą zamówione posiłki w wyznaczone miejsce o określonej porze. Dieta pudełkowa może być skomponowana z podziałem na śniadanie, obiad i kolację, ale możemy zamówić tylko dania obiadowe. W swojej ofercie dysponują także deserami, oraz lekkimi przekąskami, które dostarczą nam energii pomiędzy posiłkami.