Sprawdzony kocyk dla niemowląt

Mode mamy lubią sprawdzać internetowe nowości na portalach o tematyce parentingowej. Blogujące matki polecają sprawdzone i wypróbowane produkty dla tych mniej doświadczonych. Na top liście praktycznych elementów wyprawki dla niemowlaka, znajdują się kocyki. Choć w sklepach znajdziemy niezliczoną ilość wzorów i kolorów, wybór tego jednego nie jest prosty. Dlatego nurtuje nas pytanie, co będzie najlepsze dla maleństwa: bawełna, minky czy włókna bambusowe. Każda z tkanin ma więcej zalet niż wad.

Okrycia niemowlęce do spania – kocyki

kocyk dla niemowlątPopularne i polecane kocyki dla noworodków i najmłodszych dzieci, wykonane są zwykle z materiałów pochodzenia naturalnego. Króluje tu bawełna i bambus. Producenci zestawiają ze sobą te dwie tkaniny, oferując dwustronne kocyki bawełniano – bambusowe. Jelśli nie możemy się zdecydować, którą wersje wybrać, porównajmy właściwości obu materiałów. Zarówno bawełna, jak i bambus przepuszczają powietrze zapobiegając przegrzewaniu dziecka. Kocyki bawełniane są ciepłe i wielobarwne. Często mogą być tańsze od bambusowych. Różnica w cenie nie jest na tyle duża, by przekreślać włókna bambusowe. Te z kolei posiadają właściwości antyalergiczne. Bambus doskonale sprawdził się jako materiał do produkcji ekologicznych pieluszek. Znacznie lepiej niż bawełna pochłania wilgoć i neutralizuje zapachy. Kocyki bambusowe, podobnie jak bawełniane posiadają różne wersje kolorystyczne. Dla najmłodszych poleca się te jednobarwne. Im mniej barwników użyto do produkcji, tym lepiej. Wrażliwa skóra noworodków może różnie reagować na kontakt z chemią przemysłową. Dlatego jednobarwne, miękkie kocyki są lepiej tolerowane. Nie oznacza to nudy. Istnieje wiele technik urozmaicenia splotu. Minky posiada charakterystyczne wypustki, które mają działanie stymulujące. Kocyk dla niemowląt z minky również są zwykle dwustronne. Jednobarwne aksamitne, pluszowe minky łączy się z bawełną. Kocyki możemy zamawiać w wersjach już gotowych albo na zamówienie. Zwłaszcza, jeśli chcemy dodatkowo wprowadzić haft czy inicjały dziecka.

Kocyki dla niemowląt odznaczają się miękkością i trwałością. Najlepiej, jeśli służą dziecku przez pierwsze miesiące. Są nieodłącznym elementem snu, odpoczynku, spacerów i zabaw na dywanie. Użycie naturalnych włókien do ich produkcji, jest niezwykle ważne. Dzięki temu malec chroniony jest przed przegrzaniem. Materiały naturalne lepiej się piorą i są mniej podatne na gromadzenie kurzu i roztoczy. Zakup kocyka to także dobry pomysł na prezent, gdy chcemy odwiedzić nowo narodzone dziecko.