Tak się składa, że miałem na sprzedaż dom i po pierwsze chciałem z tej sprzedaży zyskać dla siebie jak najwięcej. Nie było to na pewno łatwe zadanie, gdyż miałem ograniczony czas każdego dnia, ale na pewno bardzo się postaram z tym wszystkim uporać. O ile wiem, to można takie coś zlecić komuś z zewnątrz, ale póki co czułem, że sam opanowuje sytuację jak trzeba.

Jak sprzedać własny dom?

sprzedam dom w GliwicachPierwsze co chciałem zrobić to w ogóle usiąść i w spokoju i sprawdzić inne domy w okolicy. Ważne dla mnie było to, jaki mają metraż, jak są zlokalizowane i ile kosztują. Na tej podstawie będę mógł samodzielnie określić mniej więcej cenę mojej nieruchomości i faktycznie iść dalej. Każdy z was powinien zrobić bardzo dokładne rozeznanie na samym początku. Później okazuje się, że jest coraz ciężej i faktycznie trzeba dość mocno zastanowić się nad każdym podejmowanym działaniem. Moim zdaniem bardzo dobrą opcją jest spisanie sobie wszystko punkt po punkcie tak, aby faktycznie móc podążać za tym harmonogramem. Kiedy pojawiła się u mnie myśl, że sprzedam dom w Gliwicach to faktycznie byłem trochę spanikowany, ale jednocześnie zaintrygowany, bo jak go sprzedam to na pewno będę chciał kupić coś innego. Tym razem na pewno będzie to o wiele mniejsze mieszkanie. W większości przypadków tak właśnie robią wszyscy moi rówieśnicy. Korzystają z okazji, kiedy domy chodzą po naprawdę dobrych pieniądzach i starają się je sprzedać z zyskiem. Tak też właśnie zamierzałem zrobić, ale na pewno wiedziałem, że będzie to dla mnie spore wyzwanie. Wszystkie oferowane domy w okolicy miały jedną podobną cenę. Całe szczęście, że każdy z nich miał podobny metraż i ustawienie pomieszczeń, co mi tylko pomagało w samodzielnej wycenie. Już wtedy dość sporo zaoszczędziłem. Wiem, że jak sprzedam dom w Gliwicach to już przed tym będę musiał sobie coś wynająć, bo nie wiem, czy wyrobię się z kupnem czegoś nowego. Jak widzicie dom w Gliwicach to na pewno sporo możliwości jeśli chodzi o oszczędności oraz możliwą inwestycję na przyszłość, ale też trzeba trochę czasu poświęcić, aby faktycznie bazować na swoich doświadczeniach.

Jeśli współpracowałbym z biurem nieruchomości to może nie musiałbym nic robić, ale na pewno pobierają oni znaczną opłatę. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że przy dostępie do internetu faktycznie możecie wszystkiego samodzielnie się nauczyć. Ze swojego doświadczenia wiem, że domy stoją po kilkaset tysięcy złotych, a mieszkania są o wiele tańsze, więc faktycznie zamierzałem do tego podejść.