Szkolenie dla operatorów dzwigów

Budowy w dzisiejszych czasach wyglądają całkiem inaczej, niż wyglądały jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie bardzo powszechnie wykorzystywany jest ciężki sprzęt. Na dużych budowach możemy zaobserwować nie tylko koparki, ale także różnego rodzaju dźwigi. Właśnie dlatego tak drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów wspomnianego sprzętu. Jak już się pewnie domyślacie, na taki sprzęt potrzebujemy specjalnych uprawnień, które możemy zdobyć odbywając kurs.

Jak przebiega szkolenie dla operatorów żurawi?

szkolenia dla operatora żurawiaZacznijmy od tego jakie warunki musi spełniać potencjalny kandydat na operatora takiego sprzętu jak żuraw. Po pierwsze musi mieć ukończone osiemnaście lat. Ten warunek chyba nikogo nie powinien dziwić, ponieważ jest to minimalny wiek, wymagany do uzyskania uprawnień chociażby do prowadzenia samochodu osobowego. Kolejnym warunkiem jest to, że kandydat musi mieć conajmniej wykształcenie podstawowe. Ostatnim warunkiem jest to, że przyszły operator nie może wykazywać żadnych przeciwskazań do obsługi tego typu urządzenia. Należy pamiętać o tym, że praca jako operator żurawia, to praca na bardzo dużej wysokości, więc musimy być całkowicie zdrowi, aby podjąć taką pracę. Szkolenia dla operatora żurawia składają się z dwóch części. Kurs zaczynamy od części teoretycznej, a następnie przechodzimy do praktyki. Całe szkolenie przeprowadzane jest przez wykwalifikowany personel o bardzo dużym doświadczeniu. Instruktorzy posiadają bardzo duże doświadczenie, które przekazują swoim kursantom. Całe szkolenie kończy się egzaminem państwowym. Jeśli wynik naszego egzaminu będzie pozytywny, to uzyskamy uprawnienia do obsługi żurawia. Podczas kursu zapoznajemy się taże z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w obsłudze żurawi. Warto wspomnieć o tym, że kwalifikacje uzyskane po takim kursie respektowane są na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Na życzenie kursanta dokumenty potwierdzające uprawnienia wystawiane się nie tylko w języku polskim, ale także w języku wybranym przez osobę ubiegającą się o uprawniania.

Jeśli spełniamy wszystkie trzy warunki i chcemy pracować jako operator, to możemy odbyć taki kurs. Wystarczy wyszukać odpowiedni ośrodek szkoleniowy i zgłosić chęć odbycia takiego kursu. Po odbyciu badań lekarskich rozpoczynamy szkolenie. Cały kurs trwa zazwyczaj kilka tygodni. Praca na takim stanowisku jest odpowiedzialna, dlatego przed rozpoczęciem kursu powinniśmy się zastanowić, czy chcemy wykonywać taki zawód. Zarobki są bardzo zachęcające.