Tanie maseczki ochronne

 

Od początku wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa wiele osób zastanawia się, jaką maseczkę kupić, żeby zapewnić sobie odpowiedni rodzaj ochrony. Największą popularnością cieszą się oczywiście maseczki bawełniane, które ozdabiane przez producentów różnymi wzorami bardzo dobrze spełniają funkcje dekoracyjne, jednak w żadnym momencie nie chronią nas przed zakażeniem się wirusem. Podobnie w przypadku bijących rekordy popularności przyłbic, których główną zaletą nie jest poziom ochrony, a ułatwienie oddychania.

Ceny maseczek z filtrami

tania maska z filtrem ffp2Wiele osób stara się tak naprawdę jedynie spełnić obowiązek wynikający z kolejno wprowadzanych rozporządzeń i innych aktów prawnych, decydując się na coraz to nowe sposoby zakrywania twarzy. Na rynku pojawiają się przyłbice, które w praktyce tylko umownie zakrywają usta i nos ich użytkowników, a maseczki wykonywane są z coraz bardziej przewiewnych materiałów, które pozwalają na jak najbardziej swobodne oddychanie. Niestety, tego typu produkty pozwalające spełniać wymogi formalne i uniknąć ewentualnego mandatu karnego nie chronią nas przed zarażeniem się wirusami. Rozwiązaniem tego problemu, które byłoby łatwo dostępne dla każdego mogłaby być tania maska z filtrem ffp2, która w sklepach internetowych jest już dostępna za kilka, czy kilkanaście złotych. Maseczki z filtrem ffp2 zapewniają ochronę przed 94 procentami zarazków i zanieczyszczeń, przy stosunkowo niskim poziomie oporu oddychania. Maseczki tego typu są dostępne w wersja z wymiennym filtrem oraz w wersji jednorazowej która starcza jednak na kilka dni użytkowania. W odróżnieniu od innych rodzajów popularnych wśród Polaków maseczek, te z filtrami ffp2 stanowią realną ochronę przed wirusami, a swoją skutecznością ustępują praktycznie tylko maseczkom z filtrem ffp3, które chronią aż przed 99,99 procentami szkodliwych cząsteczek w powietrzu. Niska cena i łatwa dostępność tych maseczek sprawia, że są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w obecnych czasach, niż wiele produktów, które są kupowane tylko w celu spełnienie wymagań prawnych.

Odpowiednia ochrona przeciwko wirusom jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki dla większości naszych rodaków. Powszechne stosowanie środków prewencyjnych takich, jak maseczki z filtrem ffp2 czy ffp3 pozwoliłoby na zdecydowane ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się pandemii i spadek liczby zakażeń. Ponieważ nadal najbardziej popularne są jednak maseczki materiałowe i przyłbice należy mieć tylko nadzieję, że liczba osób decydujących się na maseczki z filtrami będzie stale rosnąć.