Toczenie cnc jako precyzyjna metoda przemysłowa

Toczenie CNC jest skomplikowaną i szczegółową metodą tworzenia niestandardowych części i komponentów za pomocą tokarki. Computer Numerical Control to wysoko wykwalifikowany proces inżynierii precyzyjnej. Dzięki nowoczesnej technologii komputerowej i wykwalifikowanym operatorom można teraz tworzyć elementy w najdrobniejszych szczegółach i według najbardziej sztywnych projektów za pomocą urządzenia z wieloma możliwościami.

Na czym polega toczenie cnc

manualne toczenie cnc - warszawaTokarka przytrzymuje i wprawia w ruch surowiec obrabiany wzdłuż osi ruchu przy dużych prędkościach, natomiast narzędzie do cięcia lub wytaczania w jednym punkcie kształtuje materiał, tworząc pożądany element. Tokarka jest kontrolowana przez programy komputerowe zapewniając wierne odwzorowania elementów. Ogromne znaczenie ma manualne toczenie cnc – Warszawa przykładowo ma zakład, gdzie można tworzyć zarówno ręcznie, jak i maszynowo różne wzory. Frezowanie CNC wykorzystuje polecenia, kody zaprogramowane w komputerze i ustawione do uruchomienia. Następnie frez obraca się wzdłuż osi, po to aby ciąć materiały do ​​wymiarów wprowadzonych do komputera. Programowanie komputerowe pozwala maszynom wykonywać precyzyjne cięcia, natomiast specjaliści mogą ręcznie zastąpić maszyny CNC w celu spowolnienia lub przyspieszenia procesu. W procesie cnc często wykorzystuje się jednopunktowe narzędzie tnące, które wstawia równolegle do ciętego materiału. Materiał jest obracany ze zmieniającymi się prędkościami, a narzędzie wykonuje cięcia z dokładnymi pomiarami. Cnc służy między innymi do tworzenia okrągłych lub rurowych form z większych kawałków materiału. Jest to proces zautomatyzowany, a prędkości można regulować w celu uzyskania większej dokładności. Toczenie CNC to wielozadaniowa procedura, która wykorzystuje szybkie narzędzie tnące w procesie obróbki do poruszania się wzdłuż spiralnej ścieżki narzędzia, wytwarzając w ten sposób elementy o różnych kształtach geometriach za pomocą maszyn.

Zakłady tokarskie mogą mieć tokarkę ręczną lub automatyczną CNC do toczenia. Poprzednia procedura oprzyrządowania w obróbce CNC wymaga nadzoru mechanika nad obróbką przedmiotu na maszynach CNC. Ten ostatni przyspiesza czas produkcji, ponieważ prawie nie ma mechaników w warsztacie. Podczas toczenia CNC, gdy obrabiany przedmiot obraca się z dużą prędkością, narzędzie tnące przesuwa się i obraca wokół osi x, y i z. Ta procedura powoli przerabia surowiec, tworząc gotowy produkt o wysokiej jakości wykończeniach powierzchni, które można osiągnąć tylko na tokarkach CNC.