W mojej okolicy jest wiele ciekawych miejsc godnych uwagi. Mam na myśli regiony turystyczne z pięknymi krajobrazami, gdzie można realizować przeróżne sesje zdjęciowe w plenerze lub po prostu najzwyczajniej w świecie pospacerować. Gdy moja przyjaciółka ogłosiła, że chce abym była jej świadkiem i pomogła w organizacji wesela, bardzo się ucieszyłam. Chciałam pomóc jej najlepiej jak potrafiłam.

Wybór odpowiedniej sali weselnej

sale weselneI właśnie dlatego, gdy zapytała mnie jakie sale weselne mam na uwadze, od razu pomyślałam o tych pięknych lokalizacjach w okolicy. Znajdują się one niedaleko miasta. Dzięki temu goście nie mieliby problemu z dotarciem tam prosto spod kościoła. Na miejscu można zapewnić kierowcę z samochodem, który będzie rozwoził gości do domu. Postanowiłyśmy pojechać zobaczyć kilka sal weselnych i jedna mocno przypadła nam do gustu. Była wprost idealna i posiadała piękny ogród. O takie miejsce właśnie mi chodziło. Przyjaciółka co prawda musiała jeszcze pokazać to miejsce swojemu przyszłemu mężowi, ale sama już czuła, że jest to miejsce w którym chce przetańczyć z nim całą noc. Wesele to szczególny dzień w życiu każdego człowieka. Zarówno dla Pary Młodej jest to wyjątkowa chwila jak i dla ich rodziców, którzy oddają swoje już dorosłe dziecko w ręce jej ukochanej osoby. Znajomi i rodzina z kolei ma okazję nie tylko się pobawić, dobrze zjeść i potańczyć do białego rana – ma także niepowtarzalną okazję uczestniczyć i towarzyszyć Młodej Parze w tym szczególnym dniu. Są to dni o których się nie zapomina a momenty przechowuje na zawsze w pamięci. Przy wyborze sali weselnej jest także istotne, aby zaplanować kto, gdzie i obok kogo siedzi. Trzeba zrobić to w sposób delikatny, aby nikogo nie urazić. Jest taki zwyczaj, że na sali weselnej dorośli siedzą z dorosłymi a dzieci w swoim gronie. No chyba, że są to bardzo małe dzieci, które muszą być blisko rodziców. Wszystko jest kwestią tego czy dzieci są proszone na wesele czy nie, bo zwyczaj w każdej rodzinie jest różny. Niemniej jednak warto pomyśleć o tym, aby każdy na sali weselnej czuł się dobrze i swobodnie.

To rolą Pary Młodej jest dopilnowanie, aby goście czuli się komfortowo. W dobrym guście jest, aby młodzi przywitali się osobiście z każdym z gości oraz wypili symboliczny łyk wina czy szampana. Niewskazane natomiast jest, aby zmuszać kogoś do spożywania alkoholu, gdy wyraźnie tego nie chce. Elementem, który porywa wszystkich do zabawy podczas wesela jest z pewnością dobór odpowiedniej orkiestry lub wodzireja.