Kiedyś może i wykonywałem jakieś zdjęcia, ale na pewno ta pasja ze mnie zeszła. Teraz stwierdziłam, że przejdę na emeryturę, ale na pewno będę dalej czynnie działał w biznesie fotograficznym. Zapytacie mnie jak to możliwe? Otóż tak, że za czasów mojej kadencji jako fotograf faktycznie posiadałem swoje własne studio fotgoraficzne. Kupiłem mały budynek, który przerobiłem tak, aby każdy fotograf odnalazł tam za każdym razem jak przyjdzie odpowiednie światło i jeszcze trochę sprzętu, więc teraz bardzo chętnie zajmę się jego wynajmem.

Wynajmowanie studia foto

wynajem studia fotograficznego w WarszawieOczywiście w dzisiejszych czasach nie ma lepszego medium jeśli chodzi o reklamę jak właśnie internet, więc tutaj postanowiłem postawić swoje pierwsze kroki. Tak, aby wynajem studia fotograficznego w Warszawie był jak najbardziej dla mnie opłacalny, ale też aby klienci mogli spotkać się tutaj ze standardami, jakich nie uświadczy wcześniej. Kiedyś wydawało się, że każde studio wygląda tak samo i jeszcze, że przecież nie ma za dużo takich miejsc. Jeśli już znalazło się w Warszawie jakieś prężnie funkcjonujące studio fotograficzne to na pewno było one już zarezerwowane na następne kilka miesięcy i dostać się do niego graniczyło z trudem. Tym bardziej, że takie studio było często otwarte maksymalnie do wieczora. Dlatego ja świadcząc wynajem studia fotograficznego w Warszawie powiedziałem sobie, że najlepszą opcją będzie zatrudnienie jakiegoś pracownika, którego obsadzę na stanowisku związanego z obsługą klienta. Tak naprawdę trudno określić, czy i ilu będę miał klientów. Na pewno chciałem sprawdzić, czy na wynajem studia fotograficznego dalej się opłaca. Kiedyś na pewno popyt na to był ogromny, więc chętnie dowiem się, jak to wygląda w dzisiejszych czasach. Nie ma co ukrywać, że w Warszawie można znaleźć sporo już teraz firm, które posiadają całe sieci obiektów, gdzie można wykonywać różnorodne zdjęcia. Klienci jak przychodzili do mnie i pytali o wynajem studia fotograficznego bardzo często chcieli się zorientować, czy są tam odpowiednie warunki do wykonywania sesji noworodkowej, albo sesji produktowej.

Oczywiście jak się pewnie domyślacie na każde takie pytanie musiałem znać odpowiedź. Decydując się na konkretne biuro do wykonywania zdjęć widzę, że faktycznie w Warszawie mam sporą konkurencję. No nic, teraz pozostaje mi tylko doglądać interesu i raz na jakiś czas coś modyfikować, jeśli uznam za stosowne. Na pewno teraz będę miał znacznie spokojniejsze życie, niż kiedyś to wyglądało jak robiłem zdjęcia i pracowałem codziennie.