Pracuje na budowie odkąd skończyłem szkołe zawodową. Bardzo szybko zrobiłem kurs operatora dźwigu oraz wszelkiego rodzaju podnośników. Zapewniło mi to stabilną prace w wygodnych warunkach. Przede wszystkim lubiłem to, dlatego też taki zawód odpowiadał mi bardzo mocno. Z latem nabrałem doświadczenia, dlatego też zaczałem zauważać czego warto używać w tej branży. 

Wykorzystywanie profesjonalnych zawiesi wężowych

zawiesie wężoweNa placu budowy bardzo często przenosi się różnego rodzaju przedmioty. W moim przypadku najcześciej są to urządzenia oraz maszyny różnej maści. Najcześciej dotyczy to kompresorów do malowania, czy też agregatów generujących energię elektryczną. Przenoszenie ich między piętrami to odpowiedzialna praca która wymaga całej masy skupienia, aby wszystko poszło sprawnie. Ja chociażby do tego celu wykorzystuje zawiesie wężowe. Jest to rozwiązanie bardzo popularne w mojej firmie i nie ma co się temu dziwić. Oferuje ono ogromną elastyczność użycia przy dużej wytrzymałości. Zawiesie wężowe można dowolnie montować do podnoszonego przedmiotu, co umożliwia jego przymocowanie na konkretnej płaszczyźnie, obwiązanie, czy tez podwieszenie. Wszystko zależy od terenu i typu podnoszonego sprzętu. Zawiesie tego typu jest delikatne dla materiałów, dlatego też można je wykorzystywać nawet przy podnoszeniu takich surowców jak szło, czy inne delikatne i łatwe do zarysowania materiały. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z czymś bardziej użytecznym niż zawiesie wężowe, odkąd pojawiły się one w firmie to robota idzie znacznie sprawniej. Korzystamy z nich dopiero od około trzech lat, jednak sprawę sobie naprawdę niesamowicie chwalimy. Nasza firmy wykorzystuje je na każdej budowie jaką prowadzi, a jest to duża firma obejmująca swoim zasięgiem cały kraj. Dlatego też doskonale obrazuje to jak skutecznym rozwiązaniem są zawiesia wężowe. Oczywiście największą zaletą jest uniwersalizm ich wykorzystywania. Mogą być one używane praktycznie w każdych warunkach oraz przy każdych materiałach. Są one dla nich kompletnie bezpieczne, a warunki atmosferyczne w żadnym stopniu im nie szkodzą. Dlatego też ich popularność znacznie przeważa nad tradycyjnymi łańcuchami stalowymi.

Szczególnie widoczne jest to przy wszelkiego rodzaju pracach przemysłowych, gdzie konieczne jest ciągłe przenoszenie maszyn na terenie placu konstrukcyjnego. Dzięki zawiesiom cała praca jest znacznie prostsza i bezpieczniejsza. Kiedyś więcej trzeba było się namęczyć, dlatego też jest to przedmiot bardzo użyteczny w mojej branży. 

Kategorie: Przemysł