Właściwy wybór małych aut elektrycznych dla dzieci

Istnieją gry planszowe, w których rzuca się kostką, dzięki czemu pionek – w kształcie auta – może jechać do przodu. Chociaż to wspaniała zabawa, często o wiele lepsze mogą okazać się inne rozwiązania. Namiastka prawdziwego samochodu sprawi, że pociecha szeroko się uśmiechnie i będzie pędzić po bulwarze, śmiejąc się głośno. Warto zadbać o doskonałe wykonanie takiego auta, ponieważ wpływa ono na bezpieczeństwo brzdąca, ale także na jakość zabawy, która powinna być tylko najwyższych lotów.

Propozycje małych aut elektrycznych dla dzieci

małe auta elektryczne dla dzieciAuta dla dzieci działają na akumulator. Powinna to być niesamowicie pojemna bateria, gdyż tylko w ten sposób zabawa nie skończy się przedwcześnie. Innym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, są kwestie bezpieczeństwa. Małe auta elektryczne dla dzieci muszą być wyposażone w pasy, bo tylko dzięki temu brzdąc jest skutecznie ochroniony w trakcie ewentualnej kraksy lub nagłego hamowania. Takie udoskonalenie zabezpiecza malca, aby nie uderzył się w kierownicę lub pulpit samochodu. Poza tym należy zwrócić uwagę na regulację prędkości. Zwykle jest ona kilkustopniowa, dzięki czemu brzdąc może dostosowywać szybkość do własnych wymagań. Zazwyczaj dziecko chce pędzić jak najszybciej, ale może przecież ustawić niższy bieg, np. kiedy je kanapkę. Małe auta elektryczne dla dzieci są często wyposażone również w światła, dzięki którym łatwo jest dostrzec pojazd na ulicy, chodniku czy bulwarze. Przemierzające trotuar dziecko zwykle może posłużyć się także radiem, które często jest zawarte w elektrycznym aucie. Wystarczy wybrać ulubioną stację i ruszyć przed siebie, słuchając najlepszych przebojów. Hamulec bezpieczeństwa jest zazwyczaj ukryty także w pilocie, dzięki czemu rodzic ma stałą kontrolę nad poruszaniem się dziecka. To istotne, bo brzdąc potrafi wymknąć się biegnącemu za nim tacie, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Lepiej, żeby nie wjechał w nikogo – na szczęście takie modele na akumulator posiadają też klakson, którym można skutecznie ostrzec zbliżającą się osobę.

Bezpiecznie jest jechać w pasach, dlatego warto zadbać, aby brzdąc miał je ubrane, kiedy startuje. Mały rajdowiec osiąga dużą prędkość, choć oczywiście o wiele niższą niż prawdziwe auto. Warto jednak przestrzec dziecko, aby uważało na innych i zwalniało przed przeszkodami. Chociaż będzie je kusić, żeby wjechać w kota czy psa – lepiej, by tego nie robiło. Grozi to – mówiąc żartobliwe – kilkoma punktami karnymi, których przekroczenie może oznaczać brak deseru, a to dla malca naprawdę duża kara.