Worek z pianki czy tektura? Jak zadbać o wysyłkę?

Na co dzień zajmuje się wykonywaniem zaproszeń, dedykowanych kartek z życzeniami czy winietek. Wraz ze swoim zespołem tworzymy je na indywidualne zamówienie. Każdy produkt jest uniwersalny, wykonany z wręcz aptekarską dokładnością. Do jego przygotowania nierzadko używamy delikatnych materiałów. To wymusza na nas potrzebę przesyłania ich w takim opakowaniu, w którym do klienta dotrą w nienaruszonej formie. Na jakie rozwiązania się zdecydowaliśmy?

Worek z pianki rozwiązaniem idealnym

worek z pianki PEPraca moja i mojego zespołu jest żmudna i czasochłonna. Należy ją więc szczególnie szanować. A że zajmujemy się praktycznie wyłącznie sprzedażą internetową, musieliśmy wypracować taki sposób pakowania towaru, by żaden jego element nie został uszkodzony. Na początku zdecydowaliśmy się folię bąbelkową, ale ta nie zawsze zdawała egzamin. Owijanie w nią kartek zajmowało dużo czas, nie zawsze też było wygodne. Kolejną próbę podjęliśmy z kopertami i tekturowymi pudełkami, ale okazało się to zbyt drogą inwestycją. Błądziliśmy w poszukiwaniach i próbowaliśmy co rusz czegoś nowego. W pewnym momencie jeden z moich pracowników przyniósł do pracy niewielkich rozmiarów worek z pianki PE (producent określa je czasem mianem torebek). Podjęliśmy próbę jego wykorzystania, i jak się okazało – to właśnie ona zakończyła się sukcesem. Worek jest miękki i delikatny w dotyku, a przy tym pozwala bezpiecznie przechowywać przesyłany klientowi produkt. Dociera on do niego w nienaruszonej formie. Znaleźliśmy więc producenta i podjęliśmy z nim stałą współpracę. Jest on liderem na rynku i produkuje worki z pianki polietylenowej w dowolnych wymiarach. Jako klient mogę też wybrać jej kolor oraz grubość. Worki z pianki PE są trwałe, stąd służą też jako torebki wielokrotnego użytku. To dla nas bardzo ważne, bo razem z naszymi pracownikami mocno zaangażowaliśmy się w ideę zero waste (życie bez śmieci). Staramy się wprowadzać jej założenia do naszej codziennej pracy. Wiele produktów, jakie używamy do wykonania zamówień, pochodzą z recyklingu. Staramy się też maksymalnie oszczędzać papier i, o ile to możliwe, nie sięgać po plastik.

Jako twórcy oryginalnych zaproszeń i kart chcemy, aby dotarły one do klienta w nienaruszonej formie. Wiemy jednak, jak funkcjonują firmy kurierskie, gdzie zdarza się, że paczka zostanie uszkodzona. To zupełnie normalne zjawisko, jednak to na mnie jako przedsiębiorcy spoczywa obowiązek takiego przygotowania wysyłanego towaru, by bezpiecznie dotarł do adresata. Worki z pianki PE okazują się być w tym względzie bardzo pomocne, o czym świadczą też stale wracający do nas klienci .