Wybór rowerka dla 3 latka

 

Maluchy bardzo szybko się rozwijają i w błyskawicznym tempie poczynają postępy, które zaskakują dorosłych. Ledwo zaczną stawiać pierwsze kroki, a już mogą z powodzeniem próbować swoich sił na rowerkach biegowych, które świetnie wzmacniają mięśnie nóg i są wstępem na nauki jazdy na klasycznych rowerach z pedałami. Starsze dzieci już bez problemu poradzą sobie z obsługą pedałów, gdyż stabilnie się przemieszczają.

Jak powinien wyglądać rowerek z pedałami?

stabilny rower z pedałami dla 3 latkaRozwój fizyczny jest tak samo ważny jak rozwój psychiczny, dlatego też trzeba o nie dbać w równym stopniu. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci, które potrzebują ciągłego stymulowania różnymi bodźcami. Dzieci do około dwóch i pół lub nawet trzech lat, mogą jeździć na rowerkach biegowych, ponieważ przejście na model z pedałami jest sporym skokiem. Jeżeli jednak zaobserwujemy u swojego dziecka, że jest na to gotowe, to najlepszy będzie stabilny rower z pedałami dla 3 latka. Jest on przede wszystkim lekki, ponieważ rama została wykonana z aluminium, dodatkowo wzmacnianego w newralgicznych miejscach. Rower z pedałami rośnie razem z dzieckiem, gdyż jego siodełko i kierownica są zamocowane na wspornikach z regulacją. Dzięki temu, rowerek będzie służyć dziecku przez dłuższy czas. Dla trzyletnich dzieci, rowerki mają jeszcze pomocnicze boczne kółka, które służą do nauki utrzymywania równowagi, a kiedy maluch się z nimi oswoi i będzie gotowy, to można je zdemontować i zacząć naukę na dwóch kołach. Rowerki tego typu posiadają hamulce typu V brake, gdyż są proste i skuteczne. Już zdecydowanie rzadziej się spotyka modele z automatyczną blokadą kół w sytuacji próby kręcenia pedałami do tyłu. Na takich modelach dzieci z pewnością przejadą wiele kilometrów i będą zachwycone. Producenci zadbali o każdy szczegół rowerku, aby dzieci mogły się cieszyć jazdą w każdych warunkach. Możemy kupić dziecku model z uchwytem na bidon, koszykiem na kierownicy czy błotnikami na przedniej i tylnej oponie. W zależności od płci dziecka, dostaniemy rowerki w wielu kolorach.

Każde dziecko powinno mieć swój rowerek, bo to dla niego świetna zabawa i nauka utrzymywania równowagi. Do rowerku obowiązkowo trzeba dokupić kask ochronny i można jeszcze ochraniacze na kolana i łokcie, szczególnie na początku przygody z jazdą na dwóch kółkach. Cena stabilnych modeli rowerów dla trzyletnich dzieci, waha się od dwustu do nawet tysiąca złotych, więc jest duży wybór. Wystarczy się kierować jakością, a na pewno wybierzemy odpowiedni model dla naszego dziecka.