Okres jest dla każdej kobiety momentem w którym jest narażona na różnego rodzaju kłopoty związane z codziennym dyskomfortem. Często w tym czasie rezygnuje się z wyjścia na basen, trening czy wspólną wycieczkę ze znajomymi. Niestety stosowanie podpasek oraz tamponów często niesie za sobą pewne wady, które czasami bywają bardziej lub mniej dokuczliwe. Jednak czy każda z pań jest bez żadnej innej alternatywy? Okazuje się, że na rynku coraz odważniej pojawia się całkiem nowy produkt menstruacyjny.

Korzyści płynące z zastosowania kubeczków podczas miesiączki

produkt menstruacyjnyChodzi o specjalny kubeczek, którego stosowanie nosi za sobą całkiem nowe korzyści. Po pierwsze jest ona wielokrotnego użytku. Można go stosować nawet przez dziesięć czy piętnaście lat! Dodatkowo koszt zakupu zwraca się już po czterech miesiącach. Dlatego w dłuższej perspektywie jest to ogromna wygoda i znacznie mniejsze wydatki. Dodatkowo kubeczek jest jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Dzięki niemu produkujemy znacznie mniej odpadów. Jest to ważne, ponieważ żyjemy w takich czasach gdzie wiele osób podejmuje walkę z konsumpcjonizmem oraz zwraca uwagę na minimalizm. W tek kategorii nowoczesny produkt menstruacyjny nie ma sobie równych. Jego stosowanie przyniesie spore korzyści jeżeli chodzi o generacje potencjalnych odpadów. Materiał z którego jest wykonany sprawia, że kubeczek charakteryzuje się miękkością oraz wygodą. Dzięki temu można w nim wykonywać treningi, a nawet wybrać się na basen! Dzięki temu podczas tych dni żadna z pań nie będzie ograniczona, a wyjazd nad morze w tym terminie przestanie być problemem raz na zawsze. Kubeczek sprawi, że koniec z wyrzeczeniami oraz rezygnacją z własnych planów. Ten produkt jest też bardziej pojemny niż zwykły tampon czy podpaski. Okazuje się, że kobiety wcale nie muszą tak często odwiedzać toalety oraz martwić się o ewentualne wpadki związane z zalaniem. Dlatego ta obawa zniknie raz na zawsze, a kubeczek szczelnie wszystko zabezpieczy. Producenci oferują kubeczki w różnych rozmiarach oraz kolorach. Dlatego na rynku pojawia się prawdziwe szaleństwo związane z tego typu wyborem.

Różnorodność rozmiarów pozwala na lepsze dopasowanie do budowy ciała. Dzięki temu stosowanie kubeczka może okazać się jeszcze bardziej komfortowe niż można było się tego spodziewać. Można go dostać coraz częściej w drogeriach oraz sklepach internetowych, które zazwyczaj mają szerszy wybór. Dlatego warto wcześniej rozejrzeć się i porównać poszczególne oferty, które znajdują się na rynku.