Od kilku dobrych lat pracuję jako architekt wnętrz. Z wymagającymi klientami radziłam sobie w każdej sytuacji, a najgorzej poszło mi z samą sobą. Rok temu kupiłam trzypokojowe mieszkanie i gdy zaczęłam planować wnętrz, rozpoczęły się niemałe problemy. Okazało się, że to ja będę najgorszym klientem dla siebie.

Jakie są zalety parawanów?

wysokie parawany do mieszkaniaW jednym z pokoi postanowiłam zrobić sobie sypialnię wraz z garderobą. Dlatego też potrzebowałam wysokie parawany do mieszkania. Przyznam szczerze, że wiele czasu zajęło mi wybranie odpowiedniego wzoru parawanu do pokoju, który jest dla mnie bardzo ważny. Ostatecznie zdecydowałam się na uniwersalny model parawanu, który będzie pasował w razie czego do większości pomieszczeń w moim mieszkaniu. Wysokie parawany do mieszkania w moim przypadku miały przede wszystkim pełnić funkcje oddzielania od siebie dwóch części. Aczkolwiek zdarzały się także sytuacje, kiedy miały ożywić pokój, łazienkę czy kuchnię. Poza tym dzięki wysokim parawanom można zakryć coś, czego nasi goście nie powinni zobaczyć. Wysokie parawany do mieszkania mogą być rozwiązaniem zarówno tymczasowym jak i na stałe. Ponadto parawany są stosowane nie tylko w mieszkaniach, domach, ale także w restauracjach, salonach kosmetycznych czy masażu. Zazwyczaj w sklepach stacjonarnych jak i internetowych są dostępne wysokie parawany do mieszkania, które składają się z trzech lub pięciu części. W zależności jaki wymiar wybierzemy cena będzie wyższa. Dzięki parawanom w szybki sposób możemy zmienić wystrój wnętrz pomieszczeń. Niewątpliwym atutem parawanów jest to, że łatwo utrzymać ich czystość. Nie potrzeba żadnych dodatkowych produktów, które miałyby na celu konserwację. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest kupno parawanu niż na przykład remont, który miałby na celu postawienie ściany. Dzięki ogromnego wyborowi, jeśli chodzi o wzór, każdy z nas jest w stanie wybrać model dla siebie. Jako ciekawostkę zdradzę, że warto również zwrócić uwagę na to, jak bardzo mają być przejrzyste. Myślę, że warto wybrać taki parawan, z którego będziemy mogli skorzystać w każdym pomieszczeniu, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Ja z kolei wybrałam parawan w jasnych kolorach z motywem kwiatów.

Coraz więcej osób przekonuje się do wszelkiego rodzaju parawanów. Kiedyś służyły one przede wszystkim do tego, aby unikać przeciągu w pokojach, o czym niewiele osób wie. Funkcji parawanów jest kilka, które również zależą od tego, w jakim miejscu będą miały się znajdować. Niewątpliwą zaletą parawanów jest to, że niewiele ważą, a także łatwość w przenoszeniu ich.