Zakup bramy garażowej jest poważną decyzją, ponieważ jest dość dużym wydatkiem i musimy sprawdzić wszelkie czynniki oraz funkcjonalności takiej bramy. Najwięcej osób zakupuje bramy garażowe, które są wrotami segmentowymi. Mają one największą izolację cieplną i taka brama pozwala w pełni na wykorzystanie powierzchni garażu. Kiedy planujemy wybranie odpowiedniej bramy garażowej, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Jak wybrać najlepszą bramę garażową?

bramy garażowe w KatowicachPrzede wszystkim, kiedy decydujemy się na bramę garażową, to powinniśmy zwrócić uwagę na ściany garażu, aby umożliwiały nam łatwy montaż. Będziemy musieli umieścić w belki konstrukcyjne, a także rurki oraz specjalne okna umieszczone na wysokości prowadnic. Warto również zwrócić uwagę na elementy znajdujące się na suficie. Kiedy planujemy zamontowanie bramy z automatycznym napędem, to musimy wiedzieć, że w głębokość wbudowania musi wynosić więcej niż 3,5 m. Oczywiście będziemy musieli tutaj wziąć pod uwagę również wartość minimalną pod względem wysokości bramy oraz odpowiedniego napędu, który wybraliśmy, a także typu prowadzic. Kiedy chcemy zakupić bramy garażowe w Katowicach, to powinniśmy również pamiętać o tym, aby zamontować standardowe nadproże o wysokości minimalnej 210 mm. Planując odpowiednio bramę garażową powinniśmy zbadać dokładnie jej wymiary. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, jakie są wymiary samochodu, który będzie tam garażowany. Najlepiej jest oczywiście zrobić większy garaż, aby w przypadku wymiany samochodu na większy rodzinny lub też nawet busa, nie mieć problemów z jego wjazdem lub wyjazdem. Zawsze przed wyborem odpowiedniego systemu do bramy garażowej powinniśmy zwrócić uwagę, aby wszystko było wodoszczelne, a nawet powinno posiadać izolację akustyczną. Izolacja akustyczna jest potrzebna w przypadku domów wielorodzinnych, które połączone są wraz z garażem i może przez garaż dochodzić różnego rodzaju dźwięk do domu. W ten sposób możemy zakłócać spokojny i cichy sen i dlatego najlepiej zdecydować się na wysokiej klasy bramę garażową.

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest wybranie sprawdzonej firmy, która dysponuje dobrymi bramami garażowymi i oferuje montaż, a także serwisowanie. Niestety, ale nadal od czasu do czasu występują różnego rodzaju problemy i awarię z bramami automatycznymi i dlatego dobrze jest mieć pod ręką fachowców, którzy przyjadą, gdy tylko wykonamy telefon. Z niektórych usług będziemy mogli korzystać bezpłatnie w ramach gwarancji więc nie musimy przejmować się kosztami.