Zalety opatrunków parafinowych

Niedługo miałam przejść operację. Nigdy nie byłam tak poważnie operowana, dlatego zależało mi na tym, aby najpierw wszystkiego się na ten temat dowiedzieć od lekarza. Chciałam być przygotowana na wszelkie możliwości. Wiedziałam, że ze szpitala po przebytej operacji zostanę wypisana dość szybko, ale opatrunek i szwy będę nosiła jeszcze przez długie tygodnie. Z tego powodu temat opatrunków i dbania o ranę pooperacyjną interesował mnie najbardziej. Od lekarza dowiedziałam się, że powinnam zakupić opatrunki parafinowe na ranę.

Kupiłam duży zestaw opatrunków parafinowych

opatrunek parafinowyWiedziałam, że będę musiała kupić dużo takich opatrunków, ponieważ trzeba je zmieniać na ranie nawet dwa razy dziennie. Stwierdziłam, że w takiej sytuacji najlepiej będzie kupić duży zestaw opatrunków parafinowych na internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: opatrunek parafinowy, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Przy okazji dowiedziałam się, że opatrunek parafinowy posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Z tego powodu jest bardzo zalecany na wszelkie rany otwarte i pooperacyjne. Stosowanie opatrunków parafinowych zapobiega ropieniu rany, ponieważ opatrunki te zapewniają odpowiednią przewiewność i cyrkulację powietrza. Opatrunek parafinowy wykonany jest z cienkiej, bawełnianej siateczki, pokrytej jak sama nazwa wskazuje parafiną. Należy go położyć bezpośrednio na ranę. Następnie należy przyłożyć do niego kompres o właściwościach chłonnych na przykład jałową gazę. Całość trzeba umocować plastrem bez opatrunku w taki sposób, aby opatrunek nie przesunął się. Opatrunek parafinowy gwarantuje komfort użytkowania już od pierwszych dni po operacji. Zapobiega przesuwaniu się kompresu chłonnego, dzięki czemu pacjent może swobodnie wykonywać podstawowe czynności w domu. Zakupiłam opatrunek parafinowy w dużym opakowaniu, które było łatwo dostępne w internetowej aptece w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Opatrunek parafinowy można było swobodnie dociąć do pożądanego kształtu.

Było to dla mnie bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu z łatwością mogłam dostosować opatrunek do rany. Jak się już wkrótce okazało, świetnie spełnił on swoją rolę. Dzięki jego zastosowaniu nie miałam żadnych problemów z raną. Rana szybko się zagoiła i nie miałam problemów z jej ropieniem, ani wdawaniem się bakterii do głębszych tkanek. Kolejną zaletą opatrunku parafinowego było to, że był on elastyczny i bardzo wytrzymały. Odpowiednio trzymał się ciała.