Zanim założyłem działalność znalazłem biuro rachunkowe

Przez ostatnią dekadę pracowałem w jednej firmie korzystając z przywilejów osób zatrudnionych na umowę o pracę. Taka forma współpracy niesie za sobą wiele korzyści, ale przede wszystkim daje ona poczucie bezpieczeństwa. Pewnego dnia wszystko się zmieniło, bo mój pracodawca oświadczył, że muszę przejść na samozatrudnienie. Chodziło o to, że miałem założyć własną działalność gospodarczą i rozliczać się z nim jak przedsiębiorca z przedsiębiorcą. Na początku bardzo się tego wystraszyłem, ale potem okazało się, że to rozwiązanie ma same plusy.

Skorzystałem z poleconego mi biura rachunkowego

polecane biuro rachunkowe w gdańskuNaprawdę nie było się czego obawiać. Teraz już pracuję w takiej formie od kilku miesięcy i to naprawdę nic trudnego. Pod jednym jednak warunkiem. Trzeba sobie znaleźć biuro rachunkowe lub biuro księgowe, które zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z rozliczeniami księgowymi. Bo chodzi o to, że na tych kwestiach księgowych trzeba się po prostu znać. Ja nie miałem o nich żadnego pojęcia i dlatego na początku tak się wystraszyłem. Tym czasem mój pracodawca od razu nakierował mnie na polecane biuro rachunkowe w Gdańsku, które było z całą moją sytuacją już zaznajomione. Nie musiałem więc niczego mówić, bo wszystko było od razu jasne. To biuro było zaprzyjaźnione z firmą mojego szefa i dlatego zostało mi polecone. Udałem się tam jeszcze zanim zacząłem prowadzić swoją działalność. Najpierw powiedziano mi wszystko o prowadzeniu własnej firmy a potem pokierowano mnie na odpowiednie działania związane z jej założeniem. Dzisiaj właściwie wszystkimi formalnościami zajmuje się moje biuro rachunkowe. Z perspektywy czasu zmieniłem też zdanie na temat samozatrudnienia. Może nie tyle, co zmieniłem zdanie, ale już się tego nie boję. Dostrzegam też plusy tego rozwiązania, bo zarabiam znacznie więcej aniżeli na umowie o pracę. Wszystko to dzięki korzystnym odliczeniom podatkowym i kosztom, które powstają na skutek mojej działalności. Mam tylko nadzieję, że prowadzenie własnej firmy będzie się opłacało jak najdłużej.

Jeśli ktoś może coś napisać o samozatrudnieniu i związanej z tym konieczności skorzystania z biura rachunkowego to mogę to być właśnie ja. Od lat pracowałem na umowie o pracę i nagle musiałem przejść na własną działalność. Było to dla mnie dużym szokiem, ale pomogło mi polecone biuro rachunkowe. Mój szef zadbał o wszystko w tym zakresie, dzięki czemu założenie firmy było dla mnie zupełnie bezstresowe. Dzięki pomocy biura prowadzenie swojej działalności jest bardzo łatwe, a korzyści z tego rozwiązania bardzo duże.